Agent ubezpieczeniowy - płace, głosy a także uwagi


Aby móc stać się agentem ubezpieczeniowym, tak naprawdę nie są konieczne żadne studia. Wynika to z faktu, że nie ma konkretnych studiów dla osób, jakie marzą o takim fachu.

Aby móc sprzedawać polisy starczy odbyć bez problemu rozmowę kwalifikacyjną w jednej z agencji ubezpieczeń. Ważne jest to, ażeby mieć ukończoną bodaj szkołę średnią bądź nawet studia wyższe – tego z reguły wymagają pracodawcy poszukujący agentów dla swojej firmy. Aby móc wykonywać pracę w tymże fachu, należy przejść szkolenia na agenta ubezpieczeniowego proponowane przez firmę ubezpieczeniową. Szkolą one z technik sprzedaży konkretnych produktów oraz postępowania z delikwentem. Aspirant na agenta winien prezentować się schludnie, elegancko, wzbudzać ufność swoją postawą, a również mówić oraz wyglądać jak najbardziej profesjonalnie. To klucz do powodzenia przedstawicieli ubezpieczeniowych.


szkolenia na agenta ubezpieczeniowego
Author: Alejandro Erickson
Source: http://www.flickr.com
Praca przedstawiciela ubezpieczeniowego polega generalnie mówiąc na sprzedaży (zobacz program do wystawiania faktur online) pakietów ubezpieczeń konkretnej firmy zainteresowanym osobom.

Czy pragniesz dokładniej przeanalizować omawiany w tym miejscu temat? Jeśli tak, bez obawy kliknij tu, by przeczytać więcej na tej witrynie (https://psmtechnik.pl/pylony-i-tablice,9,pl).

Zwykle jeżdżą oni na umówione wcześniej telefonicznie spotkania do domu interesanta po czym tam przedstawiają mu swoją propozycję w jak najbardziej pomyślnym świetle - popatrz na pracę ubezpieczyciela. Przedstawiciele są upoważnieni przez jednostkę ubezpieczeniową do parafowania umów ze swymi klientami, jednakże nie pobierają oni od nich żadnych pieniążków. W chwili podpisywania przez klienta umowy, agent przestaje się z nim kontaktować, a pozostałe obowiązki przejmuje firma ubezpieczeniowa - sprawdź.


Zwykle jako agenci pracują osoby młode, dyspozycyjne, często z własnym autem. Zdarza się, że jest to ich pierwsza albo jedna z pierwszych praca. Dzięki temu zdobywają oni wprawę w pracy z petentami. Wymagana jest także niekaralność, a częstokroć także założenie jednoosobowej działalności gospodarczej .


Przedstawiciel zarabia na ogół prowizyjnie, czyli dostaje pewien odsetek od kwoty ubezpieczenia, jaką co miesiąc wpłaca jego petent. Aby znaleźć taką pracę wpisz w przeglądarce praca ubezpieczenia.

Tags: firmy, ubezpieczenia, firma, kontakt