Aktualne trendy na rynku 3D: figurki oraz skanowanie


Praktycznie egzystujemy w nadzwyczaj ciekawych czasach. Dzięki rozwojowi innowacyjnych technologii stało się możliwe to, co kiedyś nie było realne. A mianowicie rozwój informatyki daje możliwość projektowania w wirtualnym świecie projektów, które odzwierciedlają świat rzeczywisty. Dlatego też także robienie figurek, jak i skanowanie stało się możliwe za sprawą rozwoju techniki. Kto najwięcej na tym skorzysta? Okazuje się, że więcej osób, niż wcześniej się wydawało.

Figurka 3D
Author: Gidge Uriza
Source: http://www.flickr.com
Zacznijmy od skanowania w technice 3D - 3d - skanowanie obiektów. Jest to godziwy sposób na przeniesienie do wirtualnego świata modeli pochodzących z realnego świata. I tak można zeskanować rzeczywiście wszystko: przedmiot, zwierzę czy człowieka. Komu to jest pomocne? Otóż okazuje się, że te skany mogą być eksploatowane zarówno przy produkcji filmów, jak i w reklamie. Za sprawą tej techniki zarazem kreatorzy mody mogą wykorzystać modele wzięte z rzeczywistości. I do tego mogą zarazem skanować najnowsze kreacje, które potem wprowadzą do systemu. Potem mogę je zużyć przy robieniu multimedialnych prezentacji danego uzysku. I tak widzimy, że rzeczywiście jest możliwe użycie tych skanów w świecie marketingu. Nie tylko przy produkowaniu reklam, lecz co więcej każdy sprzedawca może teraz postarać się o taki skan uzysku. Potem może skonstruować multimedialną prezentację, dzięki której zdobędzie następnych klientów.

figurki w 3d
Author: Jennie Faber
Source: http://www.flickr.com
Zrobienie skanu w technologii 3D znajduje zarówno inne zastosowanie.

Zainteresowała Cię ta porada? Jeśli poszukujesz uzupełniających wiadomości, które też okażą się przydatne, kliknij ten link oraz przeczytaj więcej w tekście (http://sklepnumizmatyczny.pl/kontakt/).

Otóż umożliwia zrobienie figurek w tej technologii 3D. Niezbyt wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, jaką wziętością się one cieszą. Rzeczywiście znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w świecie biznesu, ale zarazem cieszą się popularnością wśród zwyczajnych konsumentów. I tak w biznesie stało się możliwe szybkie uczynienie chociażby makiet różnych budynków czy infrastruktury. Jest to pomocne przy prezentacji pomysłu biznesowego i szukaniu inwestorów. Zarazem użytkownicy indywidualni mogą zrobić figurki 3D nie tylko swoje, ale także zafundować oryginalny prezent swoim najbliższym. W grę wchodzi zrobienia popiersia czy nawet całej sylwetki osoby. Oferta na rynku jest bardzo bogata. Wystarczy napisać w Google frazy: „figurki 3d” lub „skanowanie 3d”.

Tags: technologia, 3D, figurki