Amsterdam - magiczne miasto rowerów


Jest takie magiczne miasto na świecie, gdzie rowerzyści czują się jak w niebie. Miasto, gdzie zachwycą nas wąskie kamieniczki oraz urokliwe kanały. Zatem - komu w drogę, temu czas, ponieważ czeka na nas Amsterdam.


Co warto zwiedzić w Amsterdamie?


W stolicy Holandii każdy znajdzie coś dla siebie.


wiatraki
Author: phault
Source: http://www.flickr.com


Jest to miasto, którego nie sposób nie pokochać. Zachwyci ono każdego. Jedni pokochają je za muzea z dziełami sztuki największych malarzy, inni za tolerancję oraz ogólnie panujący luz, a jeszcze inni za przyjaznych i pomocnych mieszkańców. Warto wybrać się do Amsterdamu, aby na własnej skórze przekonać się, czym nas zachwyci miasto. Jeśli przybędziemy do miasta latem, to obowiązkowo powinniśmy się wybrać na wycieczkę łódką po kanałach. Będzie to na pewno bardzo miłe przeżycie. Jeśli wybierzemy się na taki rejs z ukochaną osobą, to będzie niemal tak romantycznie, jak w Wenecji. Jeśli chodzi o zwiedzanie miasta, to warto po prostu zgubić się w małych i urokliwych uliczkach oraz przy kanałach.

Masz ochotę zgłębić więcej na ten wątek? To świetnie, gdyż pod linkiem obiekty konferencyjne znajdziesz fascynujące informacje, które Cię zaabsorbują.

Niemal każdy kolejny budynek będzie nas wprowadzał w zachwyt. Dla miłośników sztuki godne polecenia są na pewno 3 muzea: Muzeum dom Rembrandta, Muzeum Van Gogha i Muzeum Narodowe, czyli Rijksmuseum. Znajdziemy tam przykłady znanych dzieł wielkich holenderskich artystów.


samochód marki Ford
Author: Kyle Harris
Source: http://www.flickr.com
Co zjeść i wypić w Amsterdamie?


stolica Holandii jest miastem, gdzie będziemy mogli spróbować wyjątkowo dobrych piw. Są tu niemal wszystkie ich rodzaje - od jasnych przez smakowe i aż do ciemnych. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Tym bardziej że w każdym pubie znajdziemy inne propozycje na kranach i w butelkach. Co do jedzenia, to znajdziemy tu restauracje niemal z wszystkimi kuchniami świata. Bez problemu zatem będziemy mogli zajadać się japońskim sushi czy amerykańskim steakiem. Jeśli jednak chcemy spróbować czegoś typowo holenderskiego, to na pewno powinien spróbować marynowanego śledzia - to po prostu czysta poezja. Nawet jeśli ktoś nie przepada za tą rybą, to może być zdziwiony, gdyż jego smak jest zupełnie inny od tego, który znamy z Polski. Oprócz tego powinniśmy się skusić na krokiety z tak zwanej ściany. Na wspomnianej ścianie umieszczone są okienka, w których znajdują się krokiety. W każdej jeden.


Musimy wybrać ten, który chcemy zjeść. Musimy wtedy wrzucić odliczoną ilość monet i okienko otworzy się. Będziemy mogli wyciągnąć krokieta na papierowej podstawce i cieszyć się smakiem chrupiącej skórki oraz gorącego farszu wewnątrz. W ten przyjemny sposób (czyli szybko i tanio) będziemy mogli zaspokoić nasz głód.

Tags: dom, rower, stolica