Amsterdam – idealne miasto na weekend z kimś bliskim


Wolny weekend w przeciągu roku to poważne wyzwanie. Zazwyczaj musimy coś załatwić, po coś podjechać, zrobić poważniejsze zakupy, zająć się remontowaniem czy wpaść do rodziców, gdyż już dawno ich nie odwiedzaliśmy. Dlatego kiedy mamy te dwa dni tylko dla siebie, warto spędzić je w rozsądny sposób, np. jechać na wypad do Amsterdamu z ukochaną czy ukochanym. Taki weekend spędzany daleko od codziennych problemów jest idealnym sposobem na przyjemny czas we dwójkę. Z jakich względów powinniśmy pojechać właśnie do Amsterdamu?
Amsterdam przyciąga turystów z całej Europy oraz nie jedynie, toteż niewątpliwie jest warty odwiedzenia. Boskie plantacje kolorowych tulipanów, fantastyczne piwo i smaczne sery, od jakich żaden ich smakosz nie będzie mógł się oderwać, interesujące muzea kryjące wiele pamiątek to tylko niektóre zalety tego miasta. Kiedy odwiedzamy Amsterdam niewątpliwie powinniśmy odwiedzić Plac Dam znajdujący się w samym centrum miasta, dlatego z pewnością nie będziemy mieć kłopotu, aby do niego trafić. To w tym miejscu znajduje się Pałac Królewski oraz muzeum z figurami woskowymi Madame Tussand.

Równie zajmujący tekst prezentowany jest tu, zatem odwiedź stronę (http://eccoholiday.com/) i sprawdź, jakie informacje tam przeczytasz. One też Cię zaciekawią!

Należy również udać się na przejażdżkę kanałami, których jest ponad sześćset.
Poznań
Author: Filip Maljković
Source: http://www.flickr.com


Są niebywale obrazowe oraz dodają miastu klimatu, a aby przepłynąć się jednym ze statków, musimy udać się do przystani w centrum miasta i kupić bilet na statek, który na ogół odpływa co godzinę. Jeżeli natomiast lubisz rozrywki wieczorem, powinieneś zahaczyć o Dzielnicę Czerwonych Świateł . To oczywiście nie rozrywka dla dzieci, toteż pójdźmy tam sami, bo przecież wszystko trzeba zobaczyć. Nie zapominaj jednakże, aby nie robić fotografii, to zabronione w nadmienionym miejscu.
Poznań
Author: eisenbahner
Source: www.flickr.com
Teraz do Amsterdamu możemy lecieć z każdego lotniska w kraju. I stolica, i Poznań lub Wrocław to gwarancja opłacalnych cen na przeloty dla ciebie. By nie przepłacić i zaoszczędzić gotówkę na zwiedzanie, dobrze wypatrywać aktualnych promocji i kupić bilet wtedy, kiedy koszty jego kupna nie będą przekraczać kilkudziesięciu złotych (klinij tutaj). To rzeczywiście możliwe, chociaż teraz z pewnością w to nie wierzysz, lecz tanie linie lotnicze częstokrotnie kuszą podróżujących atrakcyjnymi propozycjami, z których obowiązkowo należy skorzystać.

Tags: zdjęcia, linie lotnicze, centrum miasta