Bądźmy otwarci na rynek pracy


W końcu nadeszła wiosna, a wraz z nią w Żorach widnieje coraz więcej ofert pracy. Ta sytuacja powtarza się już od wielu lat. W większości wypadków mieszkańcy mogą znaleźć zatrudnienie w handlu, usługach czy gastronomii.

Możemy zauważyć propozycje pracy związane z budownictwem – na razie ostrożnie, lecz pamiętajmy, że wiosna dopiero się rozpoczyna, toteż ta sytuacja za chwilę się zmieni.Jak region walczy z wysokim wskaźnikiem bezrobocia? Urząd Pracy w Żorach realizuje wszelakie formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako bezrobotne. Są to np. szkolenia zawodowe czy staże, które są dobrym działaniem polegającym na opanowaniu umiejętności praktycznych. Ponad 2,3 mln zł dostanie w tym roku Powiatowy Urząd Pracy w Żorach na aktywizację osób bezrobotnych w mieście.
Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Author: JZO
Source: JZO
(Zobacz ) Ta okazała suma ma wystarczyć na staże dla około 175 osób i wszelkiego rodzaju szkolenia dla np.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, spójrz na treść (https://hdlabel.pl/oferty/Etykiety-do-wag) zamieszczone tutaj, znajdziesz w tamtym miejscu podobne wiadomości, które będą dla Ciebie interesujące.

kasjerów, kierowców wózków widłowych, czy spawaczy. W 2014 roku zostanie przyznanych około 40 dotacji dla osób chcących założyć własną działalność.Zadaniem pomysłu jest zwiększenie motywacji wśród osób bezrobotnych do podjęcia działań a także zainteresowanie tematem z dziedziny przedsiębiorczości. Szczególnie na staże i szkolenia liczą bezrobotne kobiety, które w kilku ostatnich latach prezentują ponad 60 proc. z wszystkich bezrobotnych osób. Sporą okazją na zatrudnienie są dla nich np. koreańskie fabryki działające w Żorach, które co pewien czas zgłaszają się do "pośredniaka" z zamiarem przyjęcia nowych pracowników.
praca grafik 3d Żory
Author: HM Revenue & Customs
Source: http://www.flickr.com

Gdy chcemy przyjść z pomocą losowi, pomocne jest wykazanie się własną inicjatywą. Zbawienny może okazać się internet. Zdecydujmy się więc poświęcić czas poszukując ofert, które widnieją na portalach poświęconych pracy. Nie bójmy się nowych wyzwań, bo być może zawód z którym nie wiązaliśmy przyszłości okaże się atrakcyjny zarówno po względem ekonomicznym, jak i własnych wymagań. Wystarczy wpisać w sieci frazę: , a być może dopisze nam szczęście i odnajdziemy swego nowego pracodawcę. Jeśli chcemy bardziej skonkretyzować nasze wymagania zaznaczmy w tytule nasz zawód, dodając np. .

Tags: Internet, szkolenia, urząd pracy