Chcesz spędzić wspaniałe oraz niebanalne wakacje? Jedź na śliczne oraz malownicze Kaszuby


W Polsce nie brakuje pięknych regionów, zapewniających wypoczywającym spokój, ciszę, malownicze widoki, jak także liczne atrakcje turystyczne. Właśnie takim rejonem okazują się Kaszuby, położone w północnej części kraju i sięgające swymi terenami aż do Morza Bałtyckiego. Kaszuby są regionem dosyć charakterystycznym, a równocześnie wysoce zróżnicowanym. Dzięki temu każdy urlopowicz znajdzie tu coś dla siebie.

Kaszuby - doskonałe dla tych, którzy cenią ciszę oraz spokój

kwatera
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com
Kaszuby okażą się strzałem w dziesiątkę dla tych osób, co nad wszystko inne przedkładają ciszę, spokój i relaks w pięknych warunkach przyrody - polecana strona. Rejon kaszubski ma w tej kwestii do zaproponowania naprawdę sporo, ponieważ zachwyca zielonymi polami, czystymi rzekami i wiekowymi lasami, gdzie można zebrać leśne owoce i grzyby. To doskonałe miejsce, kiedy myśli się o długich spacerach lub wyprawach rowerowych, jak też o podziwianiu pięknej przyrody. Kaszuby mają szansę pochwalić się sporym urozmaiceniem, jeżeli idzie o ukształtowanie terenu i można tam znaleźć dosłownie wszystko: bory, jeziora, pagórki czy wydmy.

Poznaj tradycje Kaszubów

Kaszuby ujmują także niezwykłą oraz niespotykaną kulturą regionalną. Podczas miejscowych wydarzeń można zapoznać się z barwną galerią ubiorów ludowych oraz licznymi zwyczajami, które ciągle są tu poważnie kultywowane. Kaszuby nie zawiodą osób, które interesują się historią oraz tradycjami, ponieważ region ten został nimi bardzo mocno przesiąknięty. Można tu nawet posłuchać niezwykłego języka kaszubskiego, który brzmi dźwięcznie oraz bardzo oryginalnie. Zetknięcie z tradycją Kaszubów bez wątpienia okaże się wielkim przeżyciem.

Jeżeli znudzi się cisza i spokój, oczekują liczne atrakcje

Krajobraz, Kaszuby
Author: Szymon Nitka
Source: http://www.flickr.com
Kaszuby zaoferują liczne atrakcje też osobom, które stronią od ciszy oraz preferują atmosferę dużego miasta. Region obejmuje wiele ciekawych miast, między innymi Gdańsk, Gdynię oraz Sopot. Podczas zwiedzania kaszubskich miast natrafić można na ciekawe zabytki oraz atrakcje turystyczne, jak chociażby zamki oraz twierdze krzyżackie, stare świątynie, latarnie morskie i inne obiekty. Na amatorów sportów wodnych oczekują nadmorskie miasteczka, malownicze o każdej porze roku i zapewniające mnóstwo ciekawych zajęć dla ludzi w różnym wieku. Baza noclegowa na Kaszubach została bardzo solidnie przygotowana, można wypoczywać zarówno w modnych hotelach, jak i w malowniczych gospodarstwach agroturystycznych.

Tags: wypoczynek, jeziora, Kaszuby, panoramy