Co szykowny mężczyzna powinien założyć na rozmowę kwalifikacyjną ?


Dawniej odpowiedni ubiór był kwestią dobrego wychowania. Nikt nie pokazał się w operze w swetrze, czy nie pojawił się na ważnej uroczystości w zwykłych dżinsach. Jednakże od jakiegoś czasu, szczególnie w środowisku młodzieżowym obserwuje się pewne zmiany w tym temacie. Dziś nikogo już nie dziwi, że na egzamin ktoś przychodzi w ubrany byle jak, a do filharmonii w dżinsach.

Umowa biznesowa
Author: Startup Registry
Source: http://www.flickr.com
Są jednak okoliczności, w których właściwy ubiór jest naszą wizytówką i poprzez efektowne ubranie dbamy też o swój wizerunek. Jedną z takich okoliczności jest niewątpliwie rozmowa kwalifikacyjna. Osoba, która odbyła chociaż jedną rozmowę o pracę ma świadomość, że przyszły pracodawca ocenia nie tylko nasze umiejętności, ale także naszą prezencję. Stąd też to niezwykle istotne aby odpowiednio dobrać strój. Zwłaszcza mężczyźni mogą w tym temacie mieć nieco skromniejszą wiedzę, gdyż zwłaszcza w Polsce znacznie mniej dbają o swój wygląd niż kobiety. Dlatego też prezentujemy kilka rad na temat, co założyć na rozmowę kwalifikacyjną -praktyczne porady.

Zazwyczaj dobry zestaw to naturalnie ciemnoszare spodnie od garnituru i dobrej jakości koszula. Jeżeli wybieramy się na rozmowę w sprawie pracy w banku, lub większej korporacji, warto znać panujący tam dress code. Z reguły warto ubrać jest garnitur w stonowanym kolorze, biała koszula i oczywiście stosowny krawat. Nie zapominajmy, że ubiór powinien być schludny. Oprócz tego warto postawić na jeden klasyczny akcent, na przykład elegancką teczkę lub klasyczny zegarek.

Czego należy unikać? Przede wszystkim beżowych garniturów, które bardziej kojarzą się z weselem niż spotkaniem biznesowym. Po drugie wzorzystych koszul. Dopuszczalne odcienie to gównie beż, a także błękit. Oprócz tego koszula powinna mieć długi rękaw. Pamiętajmy, że w trakcie rozmowy o pracę zazwyczaj przeżywamy duży stres i nierzadko się pocimy. Dlatego też należy zainwestować w koszulę z dobrej bawełny. Można również dokupić dodatkowe wkładki, które wchłaniają pot. Co istotne skarpety muszą być w kolorze garnituru, najlepiej czarne lub granatowe i na tyle długie, by gdy usiądziemy zasłaniały łydkę. Kolejny istotny element garderoby męskiej to naturalnie obuwie. Standardowe rozwiązanie to skórzane obuwie dopasowane garnituru i paska o klasycznym fasonie. Dobrze jest zadbać, by sznurówki były dopasowane kolorystycznie do obuwia.Zadbany wizerunek to często decyduje o pierwszym wrażeniu podczas rozmowy kwalifikacyjnej, zwłaszcza w branży, w której obowiązuje jednolity dress code.

Niniejszy tekst jest dla Ciebie interesujący? Jeśli tak to, przeczytaj także podobne witryny (https://www.jagna.pl/biustonosze-miekkie-c-23_66.html), które mają dane na omawiany wątek.

Stąd też jeśli ubiegamy się o pracę właśnie w branży tradycyjnej, do których zaliczane są np. kancelarie, hotele, wtedy należy zastosować się do naszych porad.

Tags: porady, rozmowa kwalifikacyjna, ubiór, dress code