Co warto odwiedzić w Bułgarii


Bułgaria jest państwem nadzwyczaj popularnym w zakresie turystyki, a jest to prawdopodobnie jeszcze ślad z czasów, gdy należeliśmy jako kraj do niezaszczytnego bloku wschodniego i jedynym miejscem gdzie warto było pojechać były wybrzeża Bułgarii. Na wczasy w tym kraju stać było sporo rodzin i wciąż jest to miejsce, do którego można za stosunkowo małą cenę spędzić miło wczasy. Ceny są niezbyt wysokie, natomiast do restauracji można chodzić niejednokrotnie oraz dobrze zjeść.

bułgaria
Source: pixabay.com
Rzecz jasna najbardziej popularnym miejscem w Bułgarii jest Riwiera Bułgarska, rozpostarta nad Morzem Czarnym. Temperatury są tu imponujące, a ciepłe morze i czyste plaże skłaniają do długiego pobytu. Ulokowało się tu także wiele luksusowych hoteli. Jak to zwykle bywa w luksusowych kurortach nie brak tutaj rozrywek, tak tych typowych, jak plażowanie, jak też tych wyszukanych, jak tenis ziemny, paintball lub ekskluzywne kluby nocne. Wybrzeża są tutaj fantastyczne, a czasami nawet sięgają 100 m szerokości. Złote Piaski. Kurort tenże ma szczególne znaczenie, ponieważ jako pierwszy wzrósł do rangi ośrodka dZłote Piaski (eccoholiday.com/region/bulgaria/zlote-piaski/)TAG=urlop] jeździli tam tylko najbogatsi. Współcześnie jest to jeden z kilku ośrodków wczasowych dla Europejczyków. Poza plażami jednakże jest w tym miejscu też coś do zwiedzania. W okolicy leży monastyr Aładża, zachwycający nie jedynie techniką budowy, gdyż jest on wykuty w kamieniu, lecz także zaciekawia związanymi z nim legendami. W bezpośrednim sąsiedztwie mieści się także rezerwat Kamienny Las, zawierający kolekcję ponad 300 skalistych tworów o wielkości od 6 do 12 metrów.bułgaria wycieczki
Author: Andrew Nash
Source: http://www.flickr.com
Stolica Bułgarii - Sofia, dostatnia jest przede wszystkim w obiekty sakralne. Można tutaj znaleźć tak sobory jak także prawosławne cerkwie. Bułgaria poza Morzem Czarnym ma jeszcze w swojej ofercie turystycznej Góry Riła. Jest to prześliczny, porośnięty zielenią masyw, z około 90 pojedynczymi kamienistymi szczytami sięgającymi ponad 2000 metrów npm. W górach możemy trafić na niewielkie malownicze jeziorka, których jest aż 150. Przystosowano tutaj wiele tras turystycznych zarówno dla pieszych jak także rowerzystów. Zimą góry zapraszają na narty. U stóp masywu leży również prawosławny Klasztor Św Iwana, założony na planie czworoboku z prześlicznym dziedzińcem jak też dwiema bramami. Starczy wbić w przeglądarkę Bułgaria (coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Bulgaria:8) wycieczki, aby cieszyć oczy wspomnianymi cudownościami.

Tags: urlop, plaża, turystyka, wczasy, Riwiera Bułgarska