Czemu warto pamiętać, aby przeznaczyć 1 procent podatku na organizacje zajmujące się wsparciem dla innych? Czy prosto jest to zrobić?


Składanie corocznego dokumentu pit jest okazją do tego, by wesprzeć organizacje pożytku publicznego, jakie działają dla dobra ogółu.
1% podatku
1 procent podatku to niby niewiele, natomiast w skali kraju wychodzi całkiem sporo. To doskonały przykład mówiący jak dużo znaczą niewielkie datki. Napawające nadzieją jest to, iż jeszcze parę lat wstecz podchodziliśmy nieufnie do takich działań.

Przygotowaliśmy dla Ciebie najnowszy artykuł - tam znajdziesz masę interesujących informacji oraz wątków. Nie zwlekaj tylko klikaj!

Dzisiaj jednak stało się to czymś tak standardowym, iż mimo tego, iż oddanie 1 procent naszego podatku nie jest obowiązkowe, to robi tak już prawie każdy - uruguay2d.com. Chodzi o to, że dla ofiarodawcy jest to darmowe, pomaga w wielu dobrych sprawach i jest niezwykle łatwe. Z pewnością nie spędzimy nad tym dużo czasu, szczególnie, gdy wiemy dobrze gdzie chcemy, by trafiły te pieniądze.

Gdy mamy już wybraną konkretną fundację oraz mamy jej dane to zajmie nam bardzo krótko. Podstawą jest tu numer KRS, jaki jest indywidualny i wskazuje konkretnie daną fundację.

Łatwość przekazania tych środków wiąże się także z tym, iż urząd skarbowy przez internet pozwala na wysłanie takiej deklaracji. Z tego względu całość wypełniamy sami we własnym domu oraz przesyłamy w wersji elektronicznej do urzędu przy pomocy specjalnej aplikacji - rozlicz się. Nie zasłonimy się już wymówką, iż zajmuje to sporo czasu oraz musimy stać w kolejkach.

W związku z tym, jeżeli za sprawą takiej aplikacji mamy możliwość zaoszczędzenia czasu, to dobrze jest poświęcić chwilę na uzupełnieni w deklaracji danych organizacji, na jaką chcemy przeznaczyć 1 procent naszego podatku.

Tags: fundacja, okazja, podatek, opp