Czy łatwo być agentem ubezpieczeniowym? Czy jest to praca dla każdego? Jakie formalności nas czekają?


Prowadzenie swojej agencji reklamowej to dla wielu ludzi dobry sposób na interes. Przynajmniej świadczy o tym duża ilość takich firm na rynku. Z pewnością wszystko wygląda ładnie z zewnątrz, natomiast jak jest faktycznie? Czy wszyscy nadają się do takiej pracy? Jak stać się agentem ubezpieczeniowym?


Należy na samym początku wiedzieć, iż nie każdy może otworzyć działalność w tej branży. Jest tak, gdyż agentem ubezpieczeniowym może być osoba, jaka posiada przynajmniej średnie wykształcenie. Prócz tego osoba taka musi posiadać zdolność do wykonywania czynności prawnych jak również nie może to być ktoś karany za umyślne przestępstwa. Szkolenie (six sigma lean black belt) na agenta ubezpieczeniowego jest tu czymś koniecznym. Więcej informacji: . Kurs ten kończy się egzaminem, po którym osoba taka dostaje licencję KNF, w ten sposób może zgodnie z prawem wykonywać taki zawód.
agent w pracy
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu

Tego typu szkolenia zazwyczaj robią towarzystwa ubezpieczeniowe, z jakimi taka osoba chciałaby zawrzeć umowę o współpracy. To taka firma powinna dobrze przeszkolić tych, którzy zamierzają sprzedawać ich produkty. Z tego powodu właśnie najczęściej takie kursy są darmowe. Trzeba wiedzieć natomiast, że zajmują one trochę, bo są dwuetapowe. Pierwszy etap jest szkoleniem ogólnym, które trwa 152 godziny. Kolejny etap to szkolenie uzupełniające i trwa godzin 48. Dotyczy już konkretnie produktów firmy, z jaką podpiszemy w przyszłości umowę.
kurs na sali szkoleniowej
Author: Sterling College
Source: http://www.flickr.com
Dzięki zdanemu egzaminowi przyszły agent jest wpisany do rejestru agentów ubezpieczeniowych. Wniosek o licencję składa się poprzez dane towarzystwo ubezpieczeniowe. W momencie otrzymania informacji zwrotnej o wpisie, agent może rozpocząć swoją działalność.


Jak widzimy jest trochę zachodu z samym uzyskaniem licencji. Należy również wiedzieć, że jeżeli chcielibyśmy występować jako agent ubezpieczeniowy praca ta wymaga konkretnych cech charakteru. Musimy wykazywać się odpowiedzialnością, solidnością, trzeba mieć łatwość nawiązywania kontaktu z klientami i być bardzo komunikatywnym. Źródło i niezbędne informacje: co warto wiedzieć o pracy agenta ubezpieczeniowego. Warto zatem zastanowić się czy rzeczywiście jest to praca dla nas. Nie można zapominać o tym, że oprócz tego, że sporo czasu zajmie wyrobienie samej licencji, to prócz tego sporo formalności czeka nas przy zakładaniu firmy. Ważną informacją jest także system prowizyjny jeśli chodzi o zarobek, czyli to od nas zależy właściwie ile zarobimy, a co się z tym wiąże trzeba liczyć się z nienormowanym czasem pracy. Jeśli to wszystko nie jest dla nas problemem, to śmiało możemy zostać agentem ubezpieczeniowym.

Tags: kurs, biznes, działalność