Czy ciekawym miastem jest Kudowa Zdroj i co można obejrzeć w tamtym zakątku?


W dzisiejszych czasach mamy taką ilość atrakcji wypoczynkowych, że w każdy urlop moglibyśmy być gdzieś indziej. Czy też jesteśmy sympatykami gór, czy kochamy królestwo Neptuna, wszyscy znajdziemy w naszym państwie jakieś odpowiednie miejsce na wypoczynek.


widok na Tatrt
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com


Ale jest takie miejsce w naszym kraju, jakie powinniśmy koniecznie zwiedzić. Co to za miasteczko?


Kudowa Zdroj to miasteczko sanatoryjne w woj. południowo zachodnim. Tuż po wojnie Kudowa Zdroj nosiła nazwę Chudoba. W 1946 roku wprowadzono markę miasteczka jako Kudowa Zdroj. Pierwsze wzmianki o miasteczku pochodzą z 1354 roku. Jak ukazuje przeszłość, jest to niezwykle stare miasteczko. Dziś Kudowa Zdroj to miasteczko sanatoryjne oparte o Góry Stołowe i Wzgórza Lewińskie. obiekty sanatoryjne łączą się przeważnie w Lasku Zdrojowym u podnóża Góry Parkowej. To tu jest zbudowany zabytkowy dom kurortu o atrakcyjnej architekturze i typowym łamanym dachu. W miejscowości takiej jak Kudowa Zdroj zwalcza się nade wszystkim dolegliwości układu krwionośnego, choroby ortopedyczne i choroby przewodu pokarmowego.
rezerwat
Author: Porsche


Kudowa Zdroj posiada dzielnicę Czermna, w jakiej można zwiedzić Kaplicę Czaszek. To kaplica jedna z trzech w Europie wyłożona czaszkami i piszczelami ludzi zmarłych w okresie wojny trzydziestoletniej oraz w czasie zarazy. Kudowa Zdroj ma rozwiniętą paletę noclegową zarówno w sanatoriach jak i w hotelach.


Jeżeli wybierzesz na wypoczynek (https://www.eccotravel.eu/kambodza/) miasteczko Kudowa Zdroj, przekonasz się, iż okazał się być to właściwy dobór. Nie zapomnij tylko oznajmić o niniejszym miasteczku przyjaciółce, jaka także namyślała się nad jakimś interesującym obszarem na wypoczynek.

Tags: park, historia, obiekt