Czy jest sens decydować się na certyfikat Prince2? Co oferuje, jakie korzyści na rynku pracy może zapewnić?


Prince2 to metodyka zarządzania projektami, określa ona wszystkie fazy projektu, role konkretnych osób należących do zespołu projektowego, oraz ich decyzyjność. Prince2 zwany jest przez wielu swego rodzaju instrukcją zarządzania projektem, bo dokładnie pokazuje, jak osiągnąć w tej dziedzinie pożądane efekty.


Za sprawą Prince2 można dowiedzieć się, co jest głównym celem takiego projektu oraz kiedy projekt, którym zarządzamy traci sens. Tak więc jest on jakby instrukcją zarządzania projektem, którą można zastosować do dowolnego projektu, nad jakim przyszło nam pracować. Warto zapisać się na szkolenia prince2, żeby zrobić taki certyfikat, gdyż można dzięki temu naprawdę wiele zyskać.Po otrzymaniu tego typu certyfikatu, osoba będąca członkiem zespołu projektowego pracuje nad zdobyciem celu biznesowego projektu, a jeśli chodzi o prince2 cel taki jest rzeczą świętą - .

Wszystkie działania wokół projektu bowiem mają na celu osiągnięcie wymagań biznesowych. Jeśli te ostatnie będą nie na czasie, to nie dadzą większych korzyści organizacji, bo nie będą pasowały do nowej strategii. dzięki niemu przekonać się możemy łatwo, że tego typu działania należy zatrzymać. Dla kogo w związku z tym najlepsze okaże się tego typu szkolenie? Głównie dla ludzi, dla których istotne jest zarządzanie projektami, którzy myślą o karierze na stanowisku Project Managera. Znajomość prince2 jest w takim wypadku na pewno istotnym krokiem w karierze zawodowej. Metodykę tę również dobrze poznać, gdy jest się jednym z członków zespołu projektowego.

Dlatego też jeśli zastanawiamy się nad pracą w charakterze analityka biznesowego, specjalisty, który będzie zajmował się ryzykiem w firmie czy jeśli chcielibyśmy pracować blisko projektów, to tego typu metodę z pewnością warto znać. W naszym kraju metodyka taka jest często stosowana przez organizacje publiczne jak również firmy państwowe.zobacz więcej pomoc prawna dla firm Wrocław pomoc prawna dla firm WrocławW dużych korporacjach taką metodykę używa się zamiennie ze standardami PMI.


Jednak istnieje tu pewna różnica, dla przykładu w korporacjach, które wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych przeważa metodyka PMI, natomiast w tych pochodzących z Wielkiej Brytanii czy Australii, dostrzegalna jest przewaga prince2 - . Tego typu szkolenie jak widać warto jest zrobić, choćby po to żeby posiadać większe możliwości i wiedzę jeżeli mowa o metodyce.

Tags: PRINCE2, project manager, metodyka PMI