Czy opłaca się nawiązywać współpracę z chińskimi partnerami


Jeszcze kilka lat temu mogliśmy sprowadzić coś z Chin i oczekiwać na rzeczywiście wysoką marżę. Dziś się to trochę zmieniło, a marża wynosi w przedziale pięciu do dziesięciu procent, mimo to dobrze jest podjąć wyzwanie. Jeżeli będziemy mieć dobry pomysł to z pewnością na tym zarobimy.


produkty z Chin
Author: Bryan Ochalla
Source: http://www.flickr.com
Faktem jest, iż produkcja w Chinach drożeje, to jednocześnie trend nieodwracalny, jednak jest na tyle tania, iż można sprowadzić produkty z Chin na niewielką skalę, by odsprzedać je zyskując na tym. Często właśnie korzyść z tego mają jednoosobowe przedsiębiorstwa. Na przykład sprowadzają dwa tysiące egzemplarzy jednego produkty i sprzedają je przez parę miesięcy za pomocą internetu, przez co są w stanie sporo zarobić. Jednocześnie, nie każdy produkt odniesie sukces. Jeśli chcemy, żeby nam się udało musimy przeanalizować rynek oraz odnaleźć niszę.

Do takiej działalności wystarczający będzie już kapitał około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Trzeba wiedzieć, iż ogólny koszt importu to nie jedynie cena produktów, ale też transport, cła oraz inne dodatkowe kontrole. Jakie to są koszty, ile wynoszą? Bardzo trudno odpowiedzieć na takie ogólne pytanie, gdyż wszystko jest zależne od sprowadzanego towaru oraz jego ilości. Od takich rzeczy zależy kwota za cło, cena transportu, a także pozostałe detale, dajmy na to ewentualna rewizja towarów na granicy.

Czy ta tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę praca w niedziele, która odnosi się do omawianej sprawy, zatem na pewno też Cię zainteresuje!

Polscy przedsiębiorcy bardzo często mają problem z wyborem odpowiedniego dostawcy, a na serwisach B2B można spotkać dużą ilość oszustów. Ich sprawdzenie nie jest łatwe. Dobrze jest jednak kształcić się w tym zakresie, gdyż w internecie możemy znaleźć porady jak sobie z tym radzić, a nawet jak działać samemu. Jednak jest to trudne, a jak w grę wchodzą duże pieniądze, to najlepiej zlecić odpowiednią kontrolę takiego ewentualnego kontrahenta.


Taka firma przeanalizuje, czy chińska firma, która oferuje własne usługi, rzeczywiście istnieje, czy posiada właściwe licencje, oraz czy może zrealizowania zamówień pod kątem ilości jak również jakości. Dzięki temu nie musimy niepokoić się, że jakaś rzecz pójdzie nie tak, że zamówiony towar nigdy do nas nie dotrze. Szkoda na takie próby naszych pieniędzy i czasu, najlepiej skorzystać z oferty profesjonalnych firm.

Tags: firma, usługi, marża, kapitał