Czy opłaca się pracować jako fotograf


Setki młodych osób myśli o karierze fotografa. Pragną zgodnie z współczesną modą, łączyć pracę ze swoimi zainteresowaniami. Dowiemy się, czy da się z tej profesji utrzymać się oraz czy dalej jest szansa dla początkujących fotografów. Czy jest to tak proste, dyskutujemy z Anią, która od 2 lat spełnia swoje ambicje pracując jako fotograf ślubny w Łodzi. Jej rady dotyczą wszystkich miast, nie tylko centrum kraju.

aparat fotografa
Zdecydowanie trzeba mieć jakieś zdolności – tłumaczy nam nasza rozmówczyni. Nie wolno mieć nadzieję, że z niewielkimi umiejętnościami zdobędziemy obecny rynek pracy. Konkurencja jest spora i klienci przebierają w katalogach, patrząc na poziom zdjęć i oceniając umiejętności fotografa. Jeżeli posiadamy dobry warsztat, to łatwo zdobędziemy klientów na przykład z polecenia.

Aby robić porządne fotografie, trzeba głównie praktykować. Dobrze jest mieć sprzęt cały czas przy sobie, chociażby ten w komórce i gdy tylko nadarzy się szansa, zrobić zdjęcia. Dobrze pomyśleć o kursach fotograficznych. Dość żwawo wprowadzają one zaczynających w tajniki sztuki fotograficznej, dzięki czemu szybciej mogą zacząć wykonywać fotografie na wysokim poziomie.

Ten najnowszy materiał (http://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/kontakt) zainteresował Cię tak bardzo, że czujesz chęć na następne? Szalenie nas to ucieszyło. Zatem wejdź w poniższy link.

Takie szkolenia mają miejsce w wielu placówkach, przez co dobrze jest się zapoznać i zobaczyć, kto robi takie kursy i kto jest wykładowcą.

Co do samego zarabiania jako fotograf to najcięższe są niestety początki. Należy namówić pierwszych klientów i wyrobić sobie renomę. Zdarza się że aby pozyskać zlecenia, należy zaoferować na starcie kariery niższe stawki niż średnia rynkowa. Gros fotografów rozpoczyna też od fotografowania ślubów, choćby swoich rodziny. Jest to znakomita szansa, by wyrobić sobie doświadczenie w przyjaznym otoczeniu.

Dalej jest łatwiej, bo gdy nasze fotografie są ładne, to na pewno sporo zamówień będzie pochodzić z polecenia naszych ucieszonych klientów. Każdy chyba był w sytuacji jak po ślubie główną atrakcją wśród kobiet jest folder ze zdjęciami. Solidnie go przeglądają a gdy takie zdjęcia są piękne, to najczęściej chcą się dowiedzieć który fotograf wykonał zdjęcia. Przez to główną zasadą musi być jak najlepsze opanowanie sztuki wykonywania zdjęć. Z ładnymi fotografiami jakoś sobie poradzimy na, bądźmy szczerzy, trudnym rynku pełnym konkurencji.


Wyświetl większą mapę


Tags: aparat, sprzęt, kursy, fotograf, klienci, zlecenia, doświadczenie

Author: S.S.