Czy opłaca się zakupić nieruchomość w Łodzi?


Chociaż generalnie rynek mieszkaniowy w Łodzi raczej nie jest tak mocno korzystny jak w np. Krakowie czy Warszawie, to jednak sam zakupiłem w owym mieście - kilka miesięcy temu, dwupokojowe mieszkanko. Zaznaczam, że nie zamierzam przeprowadzić się do Łodzi - jakby nie patrzeć mieszkania w Łodzi są na tyle korzystne finansowo, iż najzwyczajniej opłaca się je kupić - jako inwestycję.
Moim zdaniem Łódź będzie nieustannie się rozwijała, co będzie powodowało znaczny wzrost popytu na nieruchomości. Oczywiście chodzi tylko o takie wspólnoty mieszkaniowe w Łodzi - a kupiłem nieruchomość z rynku wtórnego, które są zlokalizowane w odpowiednich dzielnicach mieszkaniowych. Wiadomo, że bardzo często Łódź Polakom niedobrze się kojarzy: w wielu przypadkach ma to swoje uzasadnienie.osiedla
Author: Osiedle z Gwiazdami
Source: Osiedle z Gwiazdami
Jednak spokojnie natrafisz na taką łódzką nieruchomość, która niemalże pod każdym względem spowoduje, iż będziesz miał możliwość dobrze zainwestować. Szczególnie, że nierzadko łódzkie nieruchomości są po prostu fantastyczne. Niezmiernie odpowiadają mi lokale w starych kamienicach, ostatnimi czasy władze miasta robią dużo, aby wreszcie nie straszyły one przechodniów. A w wielu przypadkach na nieszczęście tak jest. Miejmy nadzieję, że jedno z większych miast na Starym Kontynencie wreszcie odzyska dawny blask.
kuchnia
Source: www.morguefile.com
Należy również tak jakby przypomnieć, iż pragnąc inwestować w łódzkie mieszkania powinniśmy przygotować się na to, aby wynająć je dla kogoś. Łódź to w dalszym ciągu ogromny ośrodek uniwersytecki, a więc pewnie jacyś studenci się odnajdą. Nie ma większego sensu doprowadzać do tego, aby lokum stało odłogiem, bo jego utrzymanie to tak czy siak relatywnie niemały koszt. Należy dbać o to by wszystkie czynsze czy wspólnota mieszkaniowa w każdym przypadku były opłacane w odpowiednim terminie.

Ta wskazówka spod linku (https://anotis.pl/blog/ogrodzenia-panelowe-glogow/) przypadnie Ci do gustu, ponieważ również mówi o poruszanym w powyższym artykule problemie. Co równie ważne, robi to w porywający sposób.

Chcę zaznaczyć, że zasadniczo opłaty mieszkaniowe w tym mieście nie należą do wysokich. A przynajmniej w porównaniu z chociażby stolicą, Gdańskiem czy Krakowem. Pamiętaj o tym.


Pod koniec chciałbym przestrzec przed tym, aby nigdy nie podejmować głupich decyzji zakupowych. A więc zakup nieruchomości w nieatrakcyjnej lokalizacji - a o tego typu w Łodzi nietrudno, moim zdaniem jest skazane na niepowodzenie.

Jeśli spodobał Ci się nasz wpis, to pragniemy skoncentrować Twoja uwagę na to, że pod następnym linkiem czeka na Ciebie ciekawe zagadnienie.

Zakładając, że tak czy siak nie mówimy w tym momencie o niesamowicie atrakcyjnej ofercie.

Tags: mieszkania, stolica, lokale, studenci, nieruchomości, czynsze, popyt