Czy warto korzystać z leasingu? Dlaczego tak wiele osób z tego korzysta? Jakie mamy tego zalety?


Leasing samochodowy to z pewnością jedna z najpopularniejszych form finansowania pojazdu firmy. Należy wspomnieć, że przez ostatnie lata około siedemdziesiąt procent właścicieli firm pozyskało własny samochód w taki właśnie sposób. Można to porównać do tego, iż tylko co dziesiąty właściciel przedsiębiorstwa zakupił auto służbowe dzięki zaciągniętemu kredytowi. To też pokazuje, jak leasing zyskał na popularności.

Auto
Author: jeremyg3030
Source: http://www.flickr.com
Co to w ogóle jest leasing? W polskim prawie to inaczej umowa nazwana, czyli odpłatne użytkowanie przedmiotu leasingu przez leasingobiorcę.

Jeżeli czytany tekst totalnie Cię wciągnął, to kliknij na odmienny news (https://www.autolawety.pl/), który także ma podobne dane na prezentowany temat.

Powinno się to odbyć w określonym czasie oraz na konkretnych warunkach. W definiowanym przypadku przedmiotem jest każdy typ auta, przykładowo leasing mercedes, auto osobowe, ciężarowe albo też dostawcze. Leasingobiorcą może być osoba prywatna czy też przedsiębiorca.

Więcej na ten temat - premium-leasing.pl/

Tego typu usługi leasingu świadczy często wyspecjalizowana w tym temacie firma, która w umowie definiuje się jako leasingodawca. W każdym leasingu można wymienić dwie jego formy, to znaczy operacyjny oraz finansowy. Tak naprawdę różnią się one kwestiami podatkowymi. W tym pierwszym samochód to część majątku leasingodawcy, który może przeprowadzać odpisy amortyzacyjne. W finansowym natomiast wpisuje się go w poczet majątku leasingobiorcy. W taki sposób więc przedsiębiorca w inny sposób jest zobowiązany rozliczyć koszty uzyskania przychodu. W leasingu finansowym możemy wliczyć do nich tak zwane odpisy amortyzacyjne i odsetki od raty leasingowej, podczas gdy w operacyjnym, opłatę początkową i całość comiesięcznej opłaty.W ten sam sposób różnego rodzaju przedsiębiorstwa są w stanie ustalać inaczej warunki spłaty leasingu, z tego też powodu bardziej opłaca się leasing 0%. Dość ważną różnicą, jaka często decyduje o wyborze leasingu operacyjnego jest odmienny sposób naliczania podatku VAT. Leasing finansowy natomiast “wymusza” opłacenie VAT w całości, często w czasie pierwszej wpłaty, natomiast operacyjny z każdą kolejną ratą. Tak więc trzeba o tym pamiętać, kiedy zastanawiamy się nad leasingiem. Lepiej bowiem skorzystać z leasing premium niż próbować szukać innego rodzaju rozwiązań. Decyzja należy do osoby zainteresowanej tym tematem. Jedno trzeba powiedzieć, jeśli chodzi o leasing, to nie trzeba mieć w momencie odbierania samochodu całej potrzebnej kwoty, którą normalnie musielibyśmy zapłacić.

Bardzo ciekawią nas Wasze komentarze. Czy masz wątpliwości? (https://contra-odszkodowania.pl/odszkodowanie-za-wypadek-w-rolnictwie/) Jeśli tak, to zachęcamy do kontaktu. Z radością ustosunkujemy się do najkrótszej wiadomości.

I to jest z pewnością duży plus.

Więcej na ten temat:

Tags: leasing, Leasing samochodowy, leasingodawca, leasing finansowy, leasing operacyjny