Dlaczego właściciele sklepów powinni interesująco aranżować witryny sklepowe?


Oryginalnie zaprojektowana witryna sklepu, nigdy nie pozostaje niezauważona. Nawołuje do zatrzymania się choć na małą chwilę, intryguje, pobudza wyobraźnię, a co istotne : zachęca, by zajrzeć do sklepu.
galeria handlowa
Author: jasonwoodhead23
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie, nie wystarczy już ulokowanie w w witrynie sklepowej manekina (chyba, że zamierzony efekt projektanta). Aranżacja wystawy sklepowej to niemałe wyzwanie. Witryna nie powinna swym przepychem onieśmielać klientów, nie może być także mizerna i nieprzemyślana. Na jakie aspekty należy zatem zwrócić uwagę? Staranność, tonacja, spójność, to przepis na udaną witrynę.Przy dekorowaniu sklepów, zwykle inspirująca jest dana pora roku czy zbliżające się święto. I tak wiosenną porą większość salonów, kwiaciarni przykuwa nasz wzrok żywymi odcieniami zieleni, a w święta Bożego Narodzenia niemal wszędzie możemy zaobserwować prezenty czy atrapy towarów, tzw. mokapy - () na tle ”puszystego” śniegu.Mężczyzna przechodzący obok sklepu
Author: Trevor Cummings
Source: http://www.flickr.com
Aranżację okna lub wnętrza sklepowego wskazane jest wykonywać w stosunkowo krótkim czasie, dążąc do tego, aby okres zasłonięcia wystawy był jak najkrótszy. Nie zapominajmy, iż sklep pozbawiony na pewien czas ekspozycji na wystawie, nie cieszy się dobrą sprzedażą, a przez nieustanne, nieskończone zmiany dekoracji zaczyna tracić w oczach klientów. Mając na uwadze owe sytuacje najpewniej jest zdać się na profesjonalistów, wpisując w wyszukiwarce internetowej frazę: dekoracje wystaw sklepowych (sprawdź informacje na fxmerchandising.eu).

Witryna sklepowa jest oknem na świat danego sklepu. Zaprasza, mruga okiem, powoduje zainteresowanie klientów. Ważne przede wszystkim by była odpowiednio zaprojektowana – wszystkie elementy muszą stanowić przemyślaną całość. Odpowiedni wystrój wystawy może być prawdziwą ucztą dla oka – wiele osób coraz częściej w wolnych chwilach decyduje się na tzw. window-shopping, czyli po prostu spacer z podziwianiem wystaw sklepowych.

Jeżeli masz chęć przeczytać większą ilość wiadomości na omawiany temat, wejdź pod ten link, to naprawdę świetne omówienie tego zagadnienia.

Pamiętajmy więc - elegancka witryna to doskonała wizytówka każdego salonu i butiku.

Tags: kwiaciarnie, sklepy, manekin