Dobre i złe strony współczesnej telewizji


Telewizja to medium znane już od dziesiątków lat. Przez te wszystkie lata w telewizji sporo się zmieniło, a ewolucja ta dotyczyła nie tylko technologii związanej z telewizorami, choć to rzeczywiście odegrało wielką rolę. Od bardzo długiego czasu można także spotkać się z opiniami, według których jest to medium służące manipulacji i sama w sobie jest niezwykle szkodliwa.

Telewizja
Author: LG전자
Source: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy obserwuje się dość duże zmniejszenie powszechności tego środka przekazu, co wynika głównie z wielkiej popularności Internetu. Jednak ciągle telewizja posiada wielkie rzesze fanów w bardzo zróżnicowanym wieku. Bycie odbiorcą telewizji niesie za sobą zarówno wady, jak i zalety. Oczywiście podstawowa kwestia odnosi się tak jak w przypadku większej części mediów do umiaru w wykorzystywaniu, który pozwala na pozostawanie obiektywnym. Ogólnie aktualnie bardzo powszechna jest telewizja cyfrowa, poprzez którą ma się do dyspozycji bardzo wiele różnych kanałów. O aktualnej ofercie dostawców można uzyskać informacje wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „telewizja cyfrowa we Wrocławiu”.

Ogromny zasób kanałów i programów

Jak już zostało wcześniej wspomniane, obecnie telewizja cyfrowa oferuje znaczny wybór jeśli chodzi o kanały. Zresztą ich ogólna ilość ciągle rośnie, bowiem nieustannie wymyśla się nowe, dedykowane różnym grupom odbiorców. Na przykład w ostatnim czasie stworzono bardzo wiele kanałów telewizyjnych dedykowanych przedstawicielom poszczególnych płci. W tej grupie znajdują się przykładowo różnorodne programy poświęcone tematyce wiążącej się z kuchnią i gotowaniem, które ze swej natury często dedykowane są kobietom. W opozycji do nich stoją takie, które traktują na przykład o motoryzacji.Strata wolnego czasu

Telewizory Philips z linii 6000
Author: Philips
Source: Philips
Za jedną z podstawowych wad telewizji uważa się to, że jest ona „pożeraczem czasu”.

To warte przeczytania (https://koneser.eu/wydarzenia-aktualnosci/festiwale/) artykuły, dlatego nie wahaj się oraz przeczytaj je - to analogiczna problematyka, która jest niewątpliwie godna uwagi.

Wielu ludzi bowiem marnotrawi przed telewizorem zbyt wiele czasu, przeznaczając na to na przykład cały czas wolny. Oglądanie telewizji bywa bardzo ciekawą rozrywką czy sposobem na relaks tylko wtedy, gdy robi się to raz na jakiś czas. Od takiego spędzania czasu można się w prosty sposób uzależnić. Nagminnie słyszy się krytykę wobec rodziców, którzy zamiast spędzać czas z własnymi pociechami namawiają je do oglądania telewizji.

Tags: telewizor, rozrywka, kanał telewizyjny