Dodatki wojskowe dla turystów


Latarka czołowa potocznie zwana czołówką, jest latarką mocowaną wprost na czole, bądź kasku, za pomocą dodatkowych ramiączek. W porównaniu z latarkami manualnymi, latarki czołowe nie absorbują dłoni, snop światła w oczywisty tryb pokrywa się z kierunkiem zwrócenia głowy, światło rozwiane przez odbłyśnik i obudowę latarki, nie oślepia oczu.
latarka czołowa
Author: daveynin
Source: http://www.flickr.com
Za sprawą korzystnego usytuowania źródła światła, czołówka zezwala na optymalne oświetlenie obiektów widzianych z bliska, nawet przy względnie niewielkiej natężenia świecenia.

Ze względu na niezależność posłużenia się rękami, latarki czołowe są szczególnie często stosowane przez służby ratownicze, wspinaczy, grotołazów, wędkarzy, oraz różne osoby liczące się z ewentualnością wykonywania jakiejkolwiek pracy po ciemku, podobnie obieżyświatów organizujących nocny obóz, kierowców reperujących po ciemku czterokołowiec, lub harcerzy.

Czy nasz post jest dla Ciebie intrygujący? Masz ochotę zgłębić więcej treści na podobny temat? Więc idź tu kurs tańca online i czytaj kolejny wątek.

Multitool, to urządzenie uniwersalne, jakie ma mnóstwo praktycznych zadań, mogących w sytuacji awaryjnej zastąpić skrzynię z przyrządami.

Multitoole występują w wielu wersjach, począwszy od mających spoiste wymiary kart survivalowych, po wielkie sprzęty mające przynajmniej kilkanaście funkcji. W większości wypadków głównym narzędziem są kombinerki. Multitool to przenośny, kompaktowy zbiór z reguły koniecznych urządzeń, jaki można wygodnie przenosić w futerale przy pasku, czy też po prostu wrzucić do bagażu.scyzoryk
Author: Tabasco PR
Source: Tabasco PR
Multitool z wyjątkiem wielu zastosowań, wykonywany jest z znacznej jakości stali nierdzewnej, a jego wymiary po złożeniu zwykle uzyskują jednie 12 cm.
Multitool to jedno z niewielu tak małych przyrządów, które posiada aż dwa pełnowymiarowe ostrza. Jedną z jego dużych wartości, jest spleciona, ładna konstrukcja. Jest możliwość go zawsze nosić w kieszeni, bądź przymocować do kluczy.

Solidny rdzeń ze stali nierdzewnej posiada teksturowane okładziny, jakie dopasowują chwyt. Multitool to produkt dla każdego, kto poszukuje niezawodnych narzędzi podczas przygód na łonie natury.

Tags: narzędzia, Podróżnicy, czołówka