Dom na wtórnym rynku. W jaki sposób bezpiecznie zakupić?


Chcesz mieć własny, aczkolwiek zamiast stawiać, wolisz kupić gotowy, stary dom? Używany, ale w dobrym stanie, starszy i tańszy? Oto wskazówki, jak zakupić budynek na wtórnym rynku.


Wyśniony domek w żadnym razie nie musi być nowiuteńki - postawiony przez nas bądź przez dewelopera.
rzeszów
Source: pixabay


Niesłychanie często na rynku wtórnym pojawiają się posiadłości, które kuszą ceną, interesującym wyglądem bądź lokalizacją jak przykładowo domy Legionowo. Inwestycja w istniejącą nieruchomość może być kapitalną alternatywą, pod warunkiem iż dokładnie poznamy jej negatywy a także zalety. Kiedy znajdziemy interesujący nas stary budynek wraz z działką, nie powinniśmy podejmować żadnych decyzji pod wpływem chwili, tylko bez emocji dokładnie sprawdzić a także przeanalizować wszystkie dane na temat stanu prawnego nieruchomości, osiągalnych dokumentów jak też stanu technicznego budynku. Co więcej, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dom oraz działka w obecnym kształcie odpowiadają naszym wymogom, czy może potrzebna będzie adaptacja.


standard
Author: Travis Swan
Source: http://www.flickr.com


domy legionowo
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com


W przypadku siedzib w dobrym stanie przygotowawczą ocenę możemy uskutecznić na własną rękę. Jeśli jednak pojawiają się jakieś wątpliwości co do sytuacji domku, warto skorzystać ze wsparcie inżyniera z uprawnieniami, który prawidłowo zinterpretuje pojawiające się ślady zawilgocenia czy też rysy. Nierzadko dysponuje on sprzętem pozwalającym m.in. ustalić poziom wilgotności bądź sprawdzić działanie wentylacji. Ponadto wyznaczy miejsca, gdzie warto wykonać odkrywki.
W umotywowanych sytuacjach zaleci badanie termowizyjne lub dokładną ekspertyzę techniczną tych fragmentów starego domu, które mogą powodować problemy w przyszłości.

Tags: nieruchomości, domy, temat, wypad