Długoterminowy leasing jako alternatywa obejścia kosztownych kredytów mieszkaniowych


Podstawowe przesłanie leasingu jest dosyć proste. Wiąże się przede wszystkim z możliwością wejścia w posiadanie nieruchomości bez konieczności zaciągania kredytu, którego skutki będziemy odczuwać jeszcze wiele lat.
dom
Author: Erika Augusto
Source: http://www.flickr.com
Wielu z nas, dla których termin leasingu jest obcy ma obiekcje przed taką koncepcją. W czasach, kiedy polski rynek nieruchomości przeżywał złoty wiek, a kredyty bankowe dla klientów indywidualnych, mimo że często niekorzystne, były łatwo osiągalne niewielu interesowało, czy istnieją inne koncepcje procedur umożliwiające zakup domu, jak na przykład leasing nieruchomości.

Przeczytaj, co znajduje się w najświeższym tekście (http://www.10lombard.pl/lombard-radom/) - to także dotyczy tej samej tematyki, zatem niewątpliwie też Cię zaciekawi!

Zaciągnięcie długu bankowego na sfinansowanie transakcji wydawało się jedyną możliwą do osiągnięcia opcją. Mieszkanie w leasing stanowiło całkiem nowe i obce pojęcie.

W calu przybliżenia znaczenia tego terminu, w skrócie można rzec, iż jest to forma inwestycji opierająca się przede wszystkim na użytkowaniu, a nie na własności. W związku z tym opcja taka, jak mieszkanie w leasing ma pewne, określone zalety. Oznacza niższe obciążenie kredytowe, bardziej elastyczne zarządzanie zasobami, a oprócz tego umożliwia dostosowanie formy płatności do zdolności finansowych poszczególnych użytkowników. Firmy, do których należy się zgłosić jeśli interesuje nas leasing nieruchomości, finansują wszystkie rodzaje dzierżawienia, odnoszące się na lokale produkcyjne, budynki magazynowe, pawilony, pomieszczenia biznesowe, klasyczne biura, obiekty gościnne i te typowo turystyczne, a także mieszkania i apartamenty wysokiej klasy. Aby cała operacja przebiegła bezproblemowo, konieczne jest bezzwłoczne dostarczenie wymaganej dokumentacji finansowej. W dalszej kolejności firma leasingowa przystępuje do procedury oceny majątkowej i podejmuje dalsze decyzje. Na końcowym etapie, po podpisaniu umowy na finansowanie, spółka leasingowa rejestruje tytuł własności i nadaje klientowi prawo użytkowania nieruchomości na sformułowaną w umowie liczbę lat.


Mimo że w praktyce prym wiedzie hipoteza, że leasing jest używany przede wszystkim na zakup ruchomości, takich jak samochody czy łodzie, zakup, a właściwie dzierżawa nieruchomości w oparciu o taką koncepcję zyskuje na popularności. Co ważne, stanowi jednocześnie opłacalną alternatywę dla zwykłych kredytów mieszkaniowych.

Tags: mieszkania, bank, klient, prawo, budynki