Funkcjonalne narzędzia do fakturowania


Jednym z najbardziej zasadniczych działów w każdej firmie jest księgowość. W podręcznikach ekonomicznych określa się ten dział firmy jako "układ krwionośny" - dostarcza on wszelakich danych o aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa. Oczywiście nie w każdej działalności funkcjonuje oddzielny dział księgowości.


obliczenia finansowe
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej w niewielkich firmach biznesmen przynajmniej z częścią zadań księgowych musi radzić sobie samodzielnie. Natomiast kontrole i bardziej złożone czynności jak tworzenie bilansu zleca specjalistom. By jednak to było możliwe należy dostarczyć księgowemu stosownych dokumentów. Jednymi z istotniejszych są wystawiane przez przedsiębiorstwo faktury.

Możemy je wystawić sami przy pomocy komputera używając znanego programu Excela. Starczy w odpowiedni sposób zmodyfikować arkusz kalkulacyjny. Jeżeli idzie o mikro firmy, które posiadają niewysokie obroty może to być wystarczający, wygodny system do fakturowania. Kłopot robi się wtedy gdy przedsiębiorstwo rozwija się. Przy średnich lub dużych obrotach potrzeba bardziej wydajnego systemu fakturowania staje się niezbędna.

Na rynku programów dla biznesu mamy sporo takich produktów. Fachowy system do fakturowania (automatyzacja-faktur.pl/) skonstruowany jest na regule bloków, co ułatwia przystosowanie programu do wymagań nawet najbardziej wymagającej firmy. Nierzadko system do fakturowania skojarzony jest z systemem dla magazynu.

Zaletą wspomnianego tandemu jest bardziej pełna wiedza na temat tego co dzieje się w newralgicznych punktach przedsiębiorstwa. Taki system do fakturowania (poza oczywiście fakturowaniem) umożliwia tworzenie bazy klientów oraz bieżący nadzór potencjalnych opóźnień finansowych.

Wiarygodna informacja ze strony przyda się każdemu. Zatem zapraszamy do przejrzenia naszego kolejnego wpisu. Wyszukasz go pod poniższym linkiem.

Z pomocą takiego programu prościej jest też na przykład wyznaczyć poziom rabatu kupieckiego.

W trakcie doboru systemu do fakturowania trzeba zwracać szczególną uwagę na 2 sprawy: pierwsza to możliwie najbardziej intuicyjny sposób poruszania i najważniejsze - czy jest możność samodzielnego zmieniania takich parametrów jak stawka VAT. Często oprogramowania tego typu na stałe skojarzone są z kasą w sklepie. W zaawansowanych programach księgowych możliwym jest robienie bilansu w kilku konfiguracjach a także połączenie oprogramowania rachunkowego z systemem bankowości elektronicznej.

Tags: Księgowość, Faktury, system fakturowania