Gdzie i jak da się obecnie oglądać ulubione filmy, jakie są na to techniczne możliwości.


Filmy to jedna z najpopularniejszych rozrywek w naszych czasach, widać to zresztą bardzo dobrze oglądając statystyki sprzedanych telewizorów albo ilość klientów w kinach. Wychodzą rzecz jasna temu na przeciw producenci filmowi, i co roku powstają kolejne przeboje, z coraz bardziej wymyślnymi efektami wizualnymi.

Filmy Blu-ray
Author: Fachstellen für Öffentliche Bibliotheken NRW
Source: http://www.flickr.com
Filmy oglądać obecnie można na różne sposoby, współczesny miłośnik dobrego kina ma możliwości, o których kilkanaście lat nawet się nie śniło. Przede wszystkim bardzo popularne nadal są kina, choć w pewnym momencie mogło się wydawać, że ich koniec będzie blisko. Jednak wielu ludzi dostrzega zaletę oglądnięcia filmu w doskonałej jakości dźwięku i obrazu, więc przy wielu produkcjach sale kinowe są wypełnione po brzegi. W dużym stopniu się do tego przyczyniły filmy 3D - polecany sklep - które dzięki ubraniu odpowiednich okularów umożliwiają odbieranie obrazów w trójwymiarze. Bardzo szybko zdobyły one bardzo dużą popularność i obecnie praktycznie każde z większych kin pozwana na oglądanie filmów nakręconych taką techniką.

Niedawno jeszcze ogromny zainteresowaniem cieszyły się różnego rodzaju wypożyczalnie, w jakich można było pożyczyć filmy DVD - porównaj ceny filmów - na parę dni. Mało kto mógł przewidzieć, że i one w którymś momencie zupełnie stracą swoją rolę, dzisiaj nawet w największych miejscowościach trudno jest znaleźć miejsce, w którym coś by można było wypożyczyć. Na pewno się przyczyniły do tego dwa zjawiska, to znaczy internet (TVK - internet domowy wrocław) i bardzo duża oferta sieci kablowych. Kablówki w pewnym momencie zaczęły oferować coraz większą liczbę filmów, w tym także filmy dokumentalne, lecz ich przewagą jest to, że żeby pożyczyć jakiś film to nie będzie trzeba wychodzić z mieszkania, wszystko można zrobić za pomocą pilota.

A że ludzie są z natury leniwi, to taka forma od razu im się spodobała. Lecz jeszcze bardziej namieszał w tym wszystkim internet, obecnie bez najmniejszego problemu można oglądać w zasadzie wszystko, co będzie się chciało, nawet filmy dla dzieci. Najczęściej ludzie robią to używając nielegalnych serwisów, które umożliwiają darmowe oglądanie filmów.

Tags: pilot, efekty, jakość, bezpłatne