Gdzie pojechać na urlop?


Frapujesz się dokąd w tym roku wybrać się na wakacje? Nasza propozycja to Dominikana.


Nie bez powodu bywa ona mieniona Perłą Karaibów. Wzdłuż jej wybrzeży ciągną się czarowne plaże, uznawane za jedne z najcudowniejszych na świecie, w głębi lądu natomiast czekają na obieżyświatów szczyty górskie jak też ładne wodospady.


Dopełnieniem naturalnego piękna kraju jest długa i przebogata historia, jaką można odkryć odwiedzając stare miasta, zabytkowe warownie albo karaibskie wioski.


na wesele
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com
Dominikana jest drugim co do wielkości krajem na Morzu Karaibskim, zajmującym mniej więcej 2/3 powierzchni Haiti. Jest to najstarszy kraj obydwu Ameryk. Odkryta została przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku. Każdy znajdzie tu dla siebie znakomitą formę relaksu. Możesz cieszyć się odpoczynkiem na rajskich plażach, zagrać w golfa na najpiękniejszych polach golfowych lub [biura do wynajęcia warszawa] ponurkować, admirując ciekawy podwodny świat. Na północy kraju w rejonie Puerto Plata podróżnicy mają okazję przejechać się starą kolejką do Mount Isabel del Torres jak też zobaczyć, w jaki sposób wytwarza się rum. Dalej na wschód odnajduje się Półwysep Samana, gdzie czas płynie jakby wolniej a plaże są mniej odwiedzane. Wschodni kraniec wyspy to Punta Cana z pięknymi wybrzeżami ciągnącymi się od Bavaro aż do Uvero Alto. Tu znajdują się nie tylko komfortowe hotele, ale też ogrom klubów, restauracji i sklepików.


Południe urzeknie Podróżników rejonem La Romana, uwielbianym przez rodowITych mieszkańców. Pomyśleć, że całe to bogactwo mieści się w państwie nieomal siedem razy mniejszym aniżeli Polska! Wyjazdy na urlop z Niemiec naprawdę się opłacają. Dominikana z Niemiec to dobry wybór.

Tags: hotele, historia, Podróżni, IT