Gdzie spędzić urlop nad morzem?


Wybierając się nad polskie morze mamy dosyć często wielki problem z wybraniem miejsca, które będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Baza wypoczynkowa na wybrzeżu jest coraz lepiej rozbudowana i stąd też mamy możliwość przebierania spośród wielu propozycji. Jednym z najbardziej trafnych wyborów na jaki można się zdecydować jest malownicza Ustka.
Jest to nadmorskie miasto, które odgrywa co najmniej kilka ról jednocześnie. Jest ona zarówno portem rybackim, terenem uzdrowiskowym jak również oczywiście miejscowością, która jest przeznaczone do czynnej rekreacji. Noclegi Ustka nie mogą więc narzekać na jakikolwiek brak zainteresowania ze strony turystów, którzy muszą się wiele potrudzić, żeby wyszukać wolne miejsca w samym środku sezonu.

Międzyzdroje  - nadmorska plaża
Author: Salon Nowojorski
Source: http://www.flickr.com/
Ustka to doskonała baza wypadowa do poznawania okolic polskiego wybrzeża. Od dziesięciu lat Ustka jest bardzo dobrze połączona ze Słupskiem za sprawą porozumienia pomiędzy miastami. W Ustce możemy zażywać kąpieli bez jakichkolwiek obaw, gdyż tamtejsze uzdrowisko zachodnie spełnia wszystkie warunki jakościowe, które wymaga UE. Także tamtejsze plaże są bezpieczne, gdyż są one regularnie nadzorowane przez Służbę Ratowniczą Słupskiego WOPR-u.Podobnych miejscowości takich jak Ustka jest bardzo dużo. Każdy gość z pewnością odnajdzie więc przystań, w której będzie mógł odpoczywać w ciszy jak i spokoju. Jedną z takowych miejscowości jest bardzo popularny Rewal. W tej wsi liczącej sobie około 1 000 mieszkańców do swojej dyspozycji mamy kąpielisko obejmujące swoim zasięgiem 300 metrów linii brzegowej. Przez wieś Rewal przebiega też jeden z bardziej atrakcyjniejszych szlaków turystycznych.

Mowa o Szlaku Nadmorskim Czesława Piskorskiego. W Rewalu prócz już wymienionych atrakcji możemy podziwiać dwa pomniki przyrody. Pierwszym z nich jest jesion wyniosły, o wysokości 24 m.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy sale weselne naszego wpisu zapraszamy do kolejnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. Tam rozproszymy wszystkie Twoje niepewności.

Drugi pomnik przyrody to ostrokrzew kolczasty o wysokości przekraczającej 5 metrów. Wieś Rewal systematycznie pozyskuje swoją pozycję w sektorze turystycznym. Każdy następny rok owocuje rozbudowaniem bazy noclegowej.Pensjonaty jak również motele świadczą o tym, że wieś Rewal już niedługo będzie takim zakątkiem, do którego będzie chciał przyjechać gro Polaków jak również i turystów zza granicy.

Tags: hotele, turysta, pensjonaty, przyroda, Zakwaterowanie, rekreacja, wieś, uzdrowisko