Gdzie spędzisz zbliżające się ferie? Boisz się tłumów dzieci w górach? Mamy dla Ciebie propozycję!


W zimie naturalnie ciągnie większość ludzi w góry - jeśli dodatkowo jeździsz na nartach lub snowboardzie albo po prostu masz dzieciaki w wieku szkolnym, wtedy na pewno planujesz także ferie zimowe akurat w górach.
Zwykle jednak w tym czasie w górach są prawdziwe tłumy turystów i wiele z nas się tego po prostu obawia. Sprawdź, jakie mam sposoby na uniknięcie tłumów na stokach!


Wybieraj mniej znane miejscowości


Oczywiście jeżeli myślimy o wypadzie w góry, wówczas bez wątpienia przychodzi nam na myśl przede wszystkim Białka Tatrzańska oraz Zakopane. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z faktu, iż zimowisko w górach może być równie udane w mniej popularnych miejscowościach - oczywiście zazwyczaj są tam trochę skromniejsze stoki i mniej atrakcji dla dzieciaków, jednak jeśli chcesz uniknąć tłumów, wówczas zdecydowanie będzie to rewelacyjne rozwiązanie. Tego rodzaju zimowisko w górach to zwykle również znakomita okAzja do spędzenia większej ilości czasu ze swoją rodziną, co również powinniście docenić.


wyjazd w innym terminie?


molo
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


Jeśli masz dzieciaki w wieku szkolnym, wtedy bez wątpliwości będzie znacznie ciężej, bowiem będziesz związany terminami ich ferii. Dla chcącego jednakże nic trudnego - co powiesz przykładowo na Wielkanoc w górach? Na początku rodzina pewnie nie będzie zachwycona, iż zrywacie z klasycznym modelem świąt, jednakże taki parodniowy wyjazd (zobacz: wakacje jordania) na narty zdecydowanie zrobi wszystkim dobrze.
Zwykle nie ma wówczas takich tłumów na stoku, więc będziesz bez żadnego problemu mógł oddawać się zimowemu szaleństwu. Tego typu rozwiązania zyskują coraz większą popularność, więc musisz naprawdę porządnie się spieszyć!

Tags: narty, Azja, wyjazd, raj