Gdzie w tym miesiącu pojechać na wycieczkę? To proste! Do Kielce!


Cudze chwalicie, swego nie znacie – tak twierdzi słynne powiedzenie. Trudno się z tym nie zgodzić. Planując letnie wakacje wciąż tęsknym okiem spoglądamy w stronę egzotycznych krajów, rezygnując z ciekawych miejsc, które znajdują się dosłownie za rogiem.

wycieczki
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Zwiedzamy Azję, Amerykę Południową i Afrykę, a nie wiemy nic o naszej najbliższej okolicy. Jest to smutne, ponieważ żyjemy w bardzo atrakcyjnym turystycznie kraju, który posiada wszystko, by zagwarantować spragnionym wrażeń ludziom wakacje - dom nad jeziorem do wynajęcia ich życia. Mamy piękne góry, dostęp do morza, unikatowe Pojezierze Mazurskie i tysiące wartych odkrycia zabytków. Co ważne, praktycznie w każdym z szesnastu polskich województw znajdziemy miejsca doskonale nadające się na weekendowy wyjazd czy dłuższy urlop. Regionem, który może się poszczycić niezwykłymi atrakcjami turystycznymi, a przy tym często bywa marginalizowany w trakcie robienia wycieczkowych planów, jest województwo świętokrzyskie. Sytuacja ta na szczęście pomału ulega poprawie, dzięki ciekawym kampaniom reklamowym, które mają zaprezentować rekreacyjny potencjał świętokrzyskiego mieszkańcom pozostałych części naszego wspomniane wyżej materiały reklamowe) są wykonane z pomysłem, nie oddają w pełni różnorodności atrakcji, które oferuje turystom to niewielkie województwo. Przyjrzyjmy się niektórym z nich. Dzieci na pewno ucieszy wyjazd do Bałtowa. W miejscowości tej znajduje się bałtowski kompleks turystyczny, który składa się m.in. z parku jurajskiego, zwierzyńca i wioski czarownic. Osoby osoby tęskniące za przyrodą będą zauroczone Świętokrzyskim Parkiem Narodowym i tamtejszymi parkami krajobrazowymi.tutaj znajduje się również legendarny dąb Bartek, którego wiek określa się na 700 lat.

Jeżeli interesuje Cię prezentowany tekst, odszukaj witrynę (www.astorhotel.pl/szkolenia-konferencje/), która opisuje podobne wątki, również będą zapewne ciekawe.

Entuzjaści historii i zabytków poczują dreszczyk emocji odwiedzając klasztory w Wąchocku i na Łysej Górze, a także ruiny zamku Krzyżtopór oraz zamków w Chęcinach i Bodzentynie. Sporo ciekawych miejsc znajdziemy również w stolicy województwa świętokrzyskiego. Przyjeżdżając do Kielc warto poświęcić chwilkę na odwiedziny w Pałacu Biskupów Krakowskich, Dworku Laszczyków czy w Muzeum Zabawek i Zabawy, które posiada unikalną kolekcję zabawek z wielu regionów świata. Ponadto w mieście tym bez najmniejszego problemu znajdziemy dobry hotel kielce. Kielce bowiem mają rewelacyjne zaplecze turystyczne i są gotowe na przyjęcie gości.Tags: atrakcje turystyczne, zamki, Wąchock