Iberyjskie wakacje w 2014 - polecamy wybrzeże


O ile do tej pory nie wybrałeś kierunku wakacyjnej podróży, być może ciekawą rzeczą byłoby załapanie się na korzystny last minute do Hiszpanii. To idealne państwo do odwiedzenia latem, gdyż oferuje wspaniałą pogodę, cudowne morze i całą masę wspaniałych atrakcji turystycznych.


Wakacje w Hiszpanii
W tym państwie dziś trwa straszliwy kryzys ekonomiczny, więc koszta hoteli w trwającym roku mogą zlecieć w dół, co warto sprawdzić już dziś. Może to zatem najwyższy czas, by objechać Hiszpanię? Bardzo dobrym wyborem są wakacje w Costa del Sol. Tak zowie się region brzegowy w południowej części państwa. Region ten to Andaluzja, tam mieszkają lokalni Cyganie. Jeżeli zdecydujesz się na wakacje (Zobacz też: Hiszpania) w Costa del Sol, koniecznie powinieneś skosztować miejscowej kuchni – dania Cyganów Andaluzyjskich są wspaniałe. Obligatoryjnym punktem urlopu musi być również występ lokalnego bandu muzycznego.

Wakacje w Costa del Sol to pewność oryginalnych przeżyć dla melomanów. Niedaleko jest położony Gibraltar, skalisty kawałek ziemi, który jest częścią Wielką Brytanii. To kluczowy punkt na kontynencie – dzięki obecności wojsk na Gibraltarze w czasie Drugiej Wojny Światowej Sprzymierzeni mogli nadzorować rejon Morza Śródziemnego. W tym niewielkim wycinku ziemi jest rezerwat, w którym mieszkają różnorodne gatunki małp.

Innym kierunkiem podroży mogą być wakacje w Costa Brava. Riwiera leży w Katalonii, kraju związkowym Hiszpanii, który stara się uzyskać niezależność. To idealne miejsca dla tych, którzy cenią sobie przepiękne pejzaże. Warto tam zwiedzić magiczną Barcelonę, a szczególnie nieukończoną katedrę, dzieło szalonego budowniczego Gaudiego. Można też zobaczyć mecz FC Barcelony.


Jeżeli jednak nie jesteś zwolennikiem tego klubu futbolowego, polecamy wyprawę do Madrytu, gdzie gra najlepsza drużyna w Hiszpanii i jedna z najbardziej utytułowanych na świecie. Przy sprzyjającym szczęściu możesz spróbować wejść na trening Realu Madryt. Koszulka podpisana przez genialnego Cristiano Ronaldo to cel wielu wielbicieli piłki nożnej.

Tags: Barcelona, Hiszpania, podróże