Jak się zabrać za wdrożenie systemu ERP, o czym trzeba pamiętać aby takie wdrożenie było udane.


Obecnie działanie każdej większej firmy musi wymagać odpowiedniego wsparcia informatycznego. Najważniejszą rzeczą, jaka jest wręcz niezbędna, jest wdrożenie pakietu ERP, który będzie porządkował biznesowe procesy jakie zachodzą w firmie i zapewni wydajną i efektywną pracę. Jednak trzeba pamiętać o tym, że wdrożenie takiego systemu to dość wymagające i kosztowne zadanie, jakie nie zawsze zakończyć się musi sukcesem.
wydajność
Będzie też wymagać też niekiedy dużych zmian organizacyjnych w firmie, do jakich przykładowo mogą bardzo niechętnie podchodzić pracownicy. Dlatego też cały proces powinien być odpowiednio zaplanowany, i trzymanie się planu jest konieczne aby osiągnąć końcowy sukces. Podstawową sprawą będzie wyszukanie odpowiedniego systemu, który będzie spełniał wszystkie wymagania firmy, zarówno aktualne, jak też przyszłe. Należy w tym celu sprawdzić ofertę paru różnych firm, sprawdzić oprogramowanie, które mają w ofercie, a także zorientować się, jak wygląda u nich sprawa wdrożenia.Bardzo ważnym etapem, jaki musi mieć każde wdrożenie systemu ERP jest dobrze wykonana analiza przedwdrożeniowa. To od nie będzie przede wszystkim zależeć ostateczna konfiguracja pakietu i zrobienie wszystkich niezbędnych implementacji i poprawek. Jeżeli przy analizie coś zostanie pominięte, to w pewnej chwili okazać się może, że oczekiwania klienta mogą się znacznie różniły od tego, co będzie proponować firma wdrożeniowa. W najlepszym przypadku będzie to być powodem niedużych zgrzytów, lecz niekiedy może się skończyć konieczności korygowania budżetu, co nie jest mile widziane.

Czy masz ochotę zgłębić ten temat od innej strony? Nic prostszego - zwyczajnie wejdź na ten odnośnik, ponieważ więcej zobaczysz w artykule (https://futurae.pl/referencje).

Więcej informacji na ten temat: serwis sap.


firma
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
Z tego też powodu obie strony powinny się dokładnie przyłożyć do tego, aby uniknąć w przyszłości nieporozumień. Kolejnymi etapami będą konfigurowanie programu, ruszenie z programem na bazie do testów oraz przeszkolenie użytkowników. Zależnie od wielkości firmy trwać to może nawet kilkanaście miesięcy, i dopiero po tak długim czasie system zostaje w pełni wdrożony, a kiedy już działa, to pozostaje jeszcze zadbać o sprawny serwis SAP.

Tags: firmy, ERP, działanie, funkcjonowanie