Jak spędzić czas wolny? Czy spływ kajakowy to najlepszy pomysł? W jakim najlepiej podjąć tę aktywność?


Mamy wiele okazji w ciągu roku, żeby spędzić ten czas ciekawie, z dozą szaleństwa albo wręcz przeciwnie, na spokojnie na łonie natury. Dużo jest tego typu okazji, bo poza normalnymi weekendami, istnieją także bardziej długie przerwy od normalnej pracy, nie mówiąc już o urlopie.
Warto tak planować tego typu czas, by był jak najbardziej interesujący, by obfitował w takie atrakcje, jak preferujemy. Jak będziemy mieć to na uwadze i mądrze rozplanować czas, to możemy być pewni, że wrócimy z takiego wyjazdu w pełni zadowoleni.


zabytek


Świetnym pomysłem jest spływ Czarną Hańczą, gdyż to prawdziwie niezwykłe przeżycie. To największa rzeka na Suwalszczyźnie, przepływa przez rzeczywiście interesujące tereny, jakie posiadają unikatowe walory krajobrazowe, geologiczne i historyczne. Źródła Czarnej Hańczy znajdują się na Pojezierzu Wschodniosuwalskim. Jest wiele różnorakich szlaków kajakowych na tego rodzaju niesamowitej rzece, najbardziej popularne z nich to tzw. mała pętla oraz duża pętla.


Spływ kajakowy Czarna Hańcza pętla mała, jest to szlak od Augustowa poprzez jezioro Białe, Kanał Augustowski do jeziora Serwy. Następnie musimy się przenieść do Bryzgla koło Wigier, następnie jeziorem, powrót kanałem.

Przypadł Ci do gustu nasz wpis? Zatem gorąco zapraszamy do kolejnych naszych postów, które będą o bliskiej dziedzinie.

Następna jest duża pętla, jaka także rozpoczyna się w Augustowie.


Następnie przenosi się do Wigier a koniec jak w sytuacji małej pętli. Taki szlak trwa naprawdę długo, w okolicach 8-9 dni, lecz korzystnie podjąć trud, bo to niesamowite przeżycie.
To zwłaszcza zalecane dla osób, jakie nigdy nie miały z tym do czynienia, gdyż można zakochać się w takim spływie. Ponadto nie musimy mieć specjalistycznych umiejętności lub predyspozycji, to zajęcie dla każdego.

Tags: jezioro, spływ, kraj