Jak współcześnie wybrać zadowalający zespół muzyczny na przyjęcie weselne?


Wesele to zazwyczaj jedna z najpiękniejszych imprez w życiu Pary Młodej, z tego względu warto postarać się o zaplanowanie przyjęcia, które jeszcze na długie lata zapadnie wszystkim gościom w pamięć.


zespół muzyczny
Author: Dennis Jarvis
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście, obecnie oferowany jest bogaty wybór rozwiązań, które na pewno przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym Parom Młodym. Podstawowe znaczenie, zaraz po wynajęciu sali weselnej, ma zespół, który będzie zabawiał gości. W jaki sposób wybrać odpowiedni zespół na wesele? Jakimi kryteriami koniecznie należy się kierować?

Przede wszystkim, pierwszym krokiem powinno być wybranie preferowanego repertuaru muzycznego. Na polskich weselach jeszcze do niedawna królowały piosenki disco polo, jednak dziś dużo więcej osób odchodzi od takiej muzyki, zapewniając gościom mieszaninę starych przebojów oraz nowych hitów dyskotekowych.

Czy zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli tak, to idź dalej słomka do yerba mate i przeczytaj tam kolejne frapujące wątki. Nie czekaj!

Warto wobec tego się upewnić, że wynajęty zespół muzyczny - dolnośląskie posiada w swojej ofercie stosowne utwory - sprawdź link do Satisfaction. Na dodatek, należy pamiętać, że zespół który samodzielnie gra „autentyczną” muzykę musi się składać z kilku członków. Czasami proponowane są usługi zespołów o ograniczonej liczbie osób i wtedy podkład muzyczny jest puszczany z płyty.


zespół
Author: United States Navy Band
Source: http://www.flickr.com
To od Pary Młodej zależy końcowa decyzja, jednak koniecznie trzeba pamiętać, że im większy jest zespół, tym będzie on droższy. Najlepiej postarać się dowiedzieć ciągle sprawną „pocztą pantoflową”, który zespół jest rzeczywiście najbardziej polecany. Możliwe że w rodzinie, u przyjaciół bądź znajomych na weselach grały zespoły, które są warte uwagi. Ich umiejętności można sprawdzić głównie oglądając płytę z przyjęć weselnych lub odwiedzając zespoły podczas prób, chociaż nie wszyscy usługodawcy wyrażają na to zgodę.

Istotny jest też wodzirej. Zazwyczaj tę rolę pełni wokalista zespołu. To właśnie od jego umiejętności w dużej mierze zależy czy goście będą się faktycznie bardzo dobrze bawili. W Polskiej tradycji dalej organizowane są oczepiny. Ich poprowadzenie jest trudną sztuką, toteż warto zapytać zespołu jakie konkursy mogą zorganizować. Cena wynajmu zespołu powinna być kwestią drugorzędną, jednakże warto porównać propozycje zespołów z okolicy, co pozwoli wybrać tę najbardziej opłacalną.

Tags: płyta, muzyka, konkurs