Jak zaskoczyć bliskich interesującym prezentem?


Które urodziny utkwiły Ci w pamięci najbardziej? Na pewno te, z którymi łączyły się silne przeżycia – niezapomniany prezent na 18 urodziny, kiedy znajomi włożyli Cię do auta i zabrali nad morze, romantyczna kolacja na dachu albo szaleńczy skok na bungee. Każdy z nas ma inne wspomnienia związane z istotnymi chwilami w życiu, teraz czas zapewnić niezapomniane emocje znajomym. A wiadomo, nic tak nie uwalnia emocji jak oryginalny prezent, który zostanie w pamięci na wiele lat.
Dla odważnychwspinaczka górska
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com
Sporty ekstremalne, mimo, że wiążą się z ryzykiem, oferują mnóstwo zadowolenia. Pozytywne emocje odczuwamy z powodu wydzielania się hormonów szczęścia i wzrostu adrenaliny. Dzieje się tak w sytuacji, która mocno angażuje nas emocjonalnie – wówczas czujemy jednocześnie podniecenie i strach. Dla wielu ludzi, sporty ekstremalne, to ucieczka od codzienności i szarości dnia codziennego. Wiele osób spędza minimum kilka godzin dziennie za biurkiem, co sprawia, że po pracy człowiek ma ochotę zrobić coś niesamowitego. Uprawianie sportów ekstremalnych jest sposobem na odreagowanie stresów w pracy. Po takim szalonym dniu, nikt nie będzie w stanie wyprowadzić nas z równowagi – silne emocje, jakie wyzwalają sporty ekstremalne, pozwalają spojrzeć na świat w inny sposób. I mimo, że często sam moment skoku adrenaliny trwa bardzo krótko, to wystarcza nawet na całe miesiące. Zafundowanie takiej przygody przyjaciołom, to idealny prezent na urodziny (polecana strona). W zależności od upodobań solenizanta, możemy wybrać jedną z wielu dyscyplin – od skoku na bungee lub spadochronie, poprzez |wspinaczkę, jazdę rowerem po linie, paintball, czy jazda quadem.

Tylko dla odkrywców

Wschodnie przysłowie mówi, że liczba osób, których obdarowujemy podarunkami, świadczy o naszym szczęściu. Jeszcze lepiej, gdy ten stan szczęśliwości dzielimy z przyjaciółmi, dlatego jednym ze wspaniałych sposobów na oryginalny prezent jest wspólna eskapada. Czym bardziej unikalną podróż planujemy, tym więcej wymaga przygotowań. Oczywiście nie chodzi tutaj o wyjazd do ciepłych krain i wędrówkę po dobrze znanych szlakach, lecz o wyprawę w niezbadane rewiry. Miejsce najlepiej wybrać pod kątem zainteresowań solenizanta, jeśli jego żywiołem jest woda, zaplanujmy weekend na żaglach na Mazurach, jeśli kocha zimę, zorganizujmy przejażdżkę psim zaprzęgiem przez malownicze tereny, z dala od cywilizacji. Popularnością cieszą się także wyprawy "off road", czyli pokonywanie nieodkrytych terenów specjalnie przygotowanym autem. Ciekawą opcja jest również jazda konno w stylu kowbojskim w pięknych okolicznościach przyrody, wspólny weekend w parku linowym lub rafting dla grupy znajomych. Jedno jest pewne – tak ekscytujący prezent na urodziny pozostanie w pamięci na lata, podobnie zresztą jak niezapomniane przeżycia i wspólnie spędzony czas.

Tags: Urodziny, prezent, adrenalina, przygody