Jakie atrakcje oczekują na turystów na Mazurach oraz kiedy warto w tamto miejsce pojechać?


Kto już zakocha się w mazurskich lasach czy naturalnie jeziorach, na pewno będzie chciał tam jeździć co roku. I to o dowolnej jego porze, ponieważ zawsze będzie czekać w tamtym miejscu jakaś rozrywka, która na długi czas zapadnie w pamięć.


Wiosną można zachwycać się odradzającą się do życia naturą, lato to znakomita pora na żeglowanie, jesień natomiast to czas, żeby przemierzać tamtejsze lasy, a zimą można podziwiać niekończącą się przyrodę.
moda
Author: www.fashionweek.pl
Source: www.fashionweek.pl


Liczba mazurskich atrakcji powiększa się każdego roku. Przykładowo Bełdany to jedno z tamtejszych jezior, jednak na jego brzegu jest coś, czego nie ma nigdzie indziej. Znajduje się tam bowiem Galindia, czyli osada drewnianych rzeźb. Jeżeli ciekawią nas psie zaprzęgi, warto jest wyjechać do Republiki Ściborskiej, jaka jest blisko Węgorzewa.

Jeśli interesuje Cię omawiany temat, to przejdź do witryny (https://www.villapeonia.pl/oferta/opieka-calodobowa-lodz/) i zgłąb pokrewne informacje odnośnie tego zagadnienia. Wciągną Cię zupełnie.

Oprócz wymienionych zaprzęgów, można w tamtym miejscu zapoznać kulturę Indian czy też Eskimosów. Dla miłośników przeszłości obowiązkowym punktem będzie naturalnie Wilczy Szaniec, a zatem była kwatera Hitlera. Jest ona zlokalizowana w Gierłoży obok Kętrzyna.


image - ubrania
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


mazury
Author: TEATR DRUGA STREFA
Source: TEATR DRUGA STREFA


W okolicach Mikołajek żyło w przeszłości plemię Galindów, obecnie powstała osada wykonanych z drewna wojów, do której można by dostać się drogą, obok której są ustawione drzewa ułożone "do góry nogami". Dla sympatyków kajaków oczekuje szlak Krutyni, który przebiega przez Puszczę Piską i częściowo przez Mazurski Park Krajobrazowy. Należy pamiętać, że Mazury to również Święta Lipka, zatem miejscowość, w której wybudowana jest piękna barokowa bazylika. Można w niej zobaczyć organy z ruszającymi się figurami aniołów.
Najłatwiej dostać się tu autem, koleją czy też autokarem. Naprawdę dobrze byłoby tam pojechać, aby odpocząć od powszedniości oraz nabrać siły.

Tags: obraz, lasy, okres, pani