Jakiego rodzaju atrakcje i rozrywki oferuje nasz Bałtyk swoim gościom, z jakiego powodu warto tam jechać po sezonie.


Bałtyk to jedno z najbardziej popularnych miejsc na wypoczynek w wakacje, zresztą można to doskonale zobaczyć po zatłoczonych plażach, deptakach i promenadach. Jednak niestety okres sezonowy trwa tam tylko przez miesiące w wakacje, natomiast w pozostałym okresie czasu nic się nie dzieje.

bałtyk, morze
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
W dużym stopniu będzie się to brało z faktu, że klienci oczekują od nadmorskiego wypoczynku przede wszystkim ciepłej wody i słońca, a niestety w naszym klimacie poza latem jest z tym trudno. I właśnie przez to w czasie lipca i sierpnia, jak tylko jest ciepło, większość kwater jest pozajmowana, a ceny skaczą do góry jak szalone. W okresie wakacji nie ma co marzyć, że jakiś hotel kołobrzeg dysponował będzie wolnymi pokojami, jeżeli ktoś chciałby spontanicznie zdecydować się na krótszy lub dłuższy urlop.Rezerwacje w większości miejsc trzeba robić kilka miesięcy wcześniej, niektórzy turyści wręcz wyjeżdżając z danego miejsca już sobie rezerwują nocleg noclegi koniaków na kolejny urlop. I taka sytuacja trwa przez dwa miesiące, a potem całkowicie się zmienia.Właściciele nadmorskich obiektów starają się, żeby zachęcić turystów poza sezonem. Po pierwsze można będzie wtedy liczyć na dużo niższe ceny w nawiązaniu do tego, co jest w okresie wakacyjnym, a dodatkowo na dużo ciszy i spokoju. Tak naprawdę nad Bałtykiem robić będzie co, nawet jak nie ma możliwości zażywania kąpieli.

molo w kołobrzegu
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Rejon ten słynie z przepięknej przyrody, czystego powietrza i ogromnej ilości pieszych i rowerowych ścieżek. Można również spróbować jazdy konnej czy wędkarstwa, a kilka większych miejscowości typu Gdańsk, Gdynia czy Szczecin dostarczy wystarczającą ilość kulturalnej rozrywki. Oprócz tego coraz liczniejsze hotele nad morzem bałtyckim proponują oprócz zwykłych noclegów również sporo innych atrakcji. Standardem stają się w takich miejscach baseny czy siłownie, często można też skorzystać z kompletnej oferty SPA i gabinetów odnowy biologicznej. Dzięki temu już teraz widać, że klienci coraz częściej wybierają wypoczynek o sezonie, gdy rzeczywiście będą mogli spokojnie odpocząć.

Tags: wakacje, Bałtyk