Jakiego rodzaju mamy materiały, w które można zapakować przesyłki? Jaki jest jeden z najbardziej znanych?


Nie możemy wysyłać żadnej rzeczy bez odpowiedniego opakowania. Jakie wiec mamy materiały do pakowania? Na pewno bardzo różne, gdyż ich zastosowanie jest niezwykle szerokie. Mamy szansę jednak przekonać się, że niektóre z nich powtarzają się całkiem często. tego typu tworzywem do pakowania jest opakowanie z folii pęcherzykowej, zazwyczaj nazywanej bąbelkową.

przesyłka
Author: Christian Reese
Source: http://www.flickr.com
Folia pęcherzykowa jest materiałem do pakowania, który składa się z pęcherzyków powietrza. Zamknięte są one pomiędzy dwoma arkuszami folii podczas jej zgrzewania. Ten proces może sprawić, że ograniczone powietrze zapewnia amortyzację, a to może chronić przed uderzeniem.

To przykuwający wzrok post, ale oprócz tego zgłąb również inny podobny oraz w równym stopniu nieszablonowy materiał - my zalecamy to źródło.





Tego typu folia zapewnia najlepszą osłonę lekkich rzeczy. Daje się wycinać, co pozwala na pakowanie tak naprawdę każdego przedmiotu o wybranym kształcie i rozmiarze. Jednakowoż, nie może być ona stosowana do pakowania ciężkich rzeczy. Jeśli chcemy zastosować folię pęcherzykową należy pamiętać,aby użyć kilku warstw w efekcie zapewnienia zabezpieczenia całego artykułu, czyli łącznie z rogami i krawędziami (). Folia pęcherzykowa z niewielkimi pęcherzykami jest tworzywem do pakowania, który złożony jest się z pęcherzyków powierza o grubości wynoszącej 0,64 centymetra. W folii większej pęcherzyki posiadają 1,27 centymetra.

folia bąbelkowa
Author: DanaK~WaterPenny
Source: http://www.flickr.com
W jaki sposób pakować przedmioty w folię pęcherzykową? Trzeba zawijać określony artykuł osobno, a potem umieścić go w wytrzymałym pojemniku. Rzeczy kruche wymagają bardziej odpowiedniego oddzielenia od siebie czy rogów. Każdy z artykułów powinien być otoczony folią bąbelkową, której grubość może wynosić przynajmniej 5.08 centymetra. Powinny być również zamieszczone w odległości przynajmniej 5,08 centymetra od ścian pudełka. To zapobiegnie tarciu artykułu o drugi produkt. To także wpływa na ochronę zawartości przed kolejnymi uderzeniami jak również wibracjami, jakie mają szansę przenieść się z zewnętrznej części pudełka na to co w środku (zobacz tutaj). Trzeba użyć odpowiedniej ilości warstw, aby zapewnić gwarancję, że zawartość nie będzie przesuwać się podczas ruchów pudełka.

Tags: pudełko, amortyzacja, przesyłka, pęcherzyk