Jakimi metodami można wycenić majątek firmy, które podejścia wybierane są najczęściej.


W skład majątku firmy będzie wchodzić bardzo wiele rozmaitych rzeczy. W pierwszej kolejności są to wszelkie dobra materialne, to znaczy grunty, budynki, maszyny i urządzenia.
kalkulator
Author: Knauf Insulation


Lecz w wielu przypadkach to wszystko będzie stanowić jedynie niedużą część wartości firmy, a reszta to różnego rodzaju patenty czy znaki towarowe. Większość z światowych firm jest tak dużo warta właśnie z tego powodu, że ich logo jest znane we wszystkich krajach.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź także ten odnośnik. Pokrewne informacje znajdziesz również tutaj sap kadry.

Lecz wartości niematerialne mogą niejednokrotnie sprawić mnóstwo problemów podczas wyceny. A z kolei ta może się przydać w paru sytuacjach, przykładowo przy sprzedaży firmy czy wejściu na giełdę. Rzecz jasna są na to bardziej lub mniej szczegółowe metody, lecz w wielu przypadkach liczyć się trzeba tylko z przybliżonym oszacowaniem.


Delikatny problem, czyli cera naczynkowa
Author: 123rf
Source: 123rf


wycena marki
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com


Jedną z metod wyceny firm jest metoda majątkowa, jest ona dość powszechnie wykorzystywana, lecz jej dużym minusem jest to, że nie uwzględnia wartości niematerialnych. Dlatego też niejednokrotnie przeprowadzana jest dodatkowa wycena marki, marka - wycena jaką się bierze pod uwagę przy podawaniu końcowej wartości. Przy takiej wycenie niezbędne jest ogromne doświadczenie wykonującej go osoby, z tego też powodu nie można tego powierzać przypadkowemu wykonawcy.

Sprawdź ten odnośnik, ponieważ poznasz tam absorbujące treści, które zapewne Cię zainteresują - to bardzo ważna oferta (http://komornikolesno.pl/).

W wielu przypadkach konieczna się może także okazać wycena udziałów w spółce z.o.o.- (poznaj tutaj)
Taka sytuacja ma miejsce na przykład wtedy, gdy jeden ze wspólników będzie chciał się pozbyć swojej części i zwyczajnie ją sprzedać. Wówczas powinno się wykonać dokładną analizę wartości i oszacować odpowiednią część majątku.

Tags: ceny, doświadczenie, kraj