Jedź w góry


Author: treasuresthouhast
Polsce brakuje wiele, ale z pewnością nie pięknych zakątków. Planując kilka dni, trudno podjąć decyzję, dokąd się skierować, gdyż gór w kraju pod dostatkiem. Dolnoślązacy na błyskawiczne wyjazdy wybierają Karkonosze: bez problemu można zabukować noclegi w Szklarskiej zazwyczaj jest oblegana, ale tanio można wynająć miejsce nawet w eleganckim pensjonacie.


Tatry jednak są po prostu malownicze, więc Polacy, którym nie udało się dotrzeć do Zakopanego, powinni to jak najszybciej zmienić.

Author: Dan Lundberg
Najpiękniejsze Tatry
Podhale jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Jest już nasza autorska strona - wejdź w ten link, poczytaj artykuł i zostaw proszę własny komentarz. Będziemy bardzo zadowoleni.

Każdy spotka tak znanego już turystę krupówkowego, ale również wielbicieli wysokich gór. Niektórym kłopotliwe zdają się noclegi w Zakopanem faktycznie nie jest tanie, ale Poronin albo Olcza, czyli wsie góralskie tuż przy stolicą Tatr, zachęcają niskimi cenami i tradycyjnymi kwaterami. Jeśli wypad ma być względnie relaksacyjny, warto wybrać się tam poza sezonem, ale oczywiście, to lato wędrówki piesze|sprzyja wędrówkom

Kilka dni w Zakopanym to bardzo mało, ale wybierając mądrze jeden ambitny górski cel i tutyrtyczny odpoczynek krupówki|w centrum Zakopanego, da się wykorzystać ten krótki czas naprawdę wesoło. Na szybko możemy podziwiać m.in Gubałówkę i Giewont. Miłośnicy górskich spacerów mogą wyruszyć nad Staw Gąsienicowy lub do Doliny Pięciu Stawów – pogodny, letni lub jesienny dzień jest okazja poświęcić w całości podziwianiu malowniczych pejzaży. Po zejściu ze szlaku należy zanurzyć się w niezwykłym, turystycznym klimacie i spróbować kwaśnicy w jednej z zakopiańskich karczm.

Author: Mariusz Sagan, Michał Kolasa
Pieniny i srebrzysty Dunajec
Jeżeli mamy czas i nieco ochoty, należy wydłużyć swój wyjazd i zajrzeć w Pieniny. Czorsztyn, Niedzica i srebrzysty Dunajec – to punkty wycieczkowe, które koniecznie muszą znaleźć się w planie wycieczki. Tutaj o wiele łatwiej można znaleźć noclegi w Szczawnicy okazuje się najlepszą bazą turystyczną.

Tags: Tatry, Karkonosze, Podhale, wędrówki piesze, krupówki

Author: Adrian
Source: Eholiday.pl