Jeżeli planujesz kupić nowy samochód obowiązkowo przeczytaj poniższy tekst.


Wiele osób marzy o posiadaniu dobrego auta. Sprawdzony pojazd jest w szczególności ważny dla właścicieli firm, którzy prowadzą własną firmę. Są rozmaite formy zakupu samochodu, my pokazujemy jedną z nich.


Leasing - co to takiego?


Leasing to rodzaj dzierżawy. Co to oznacza? Jeżeli decydujemy się na leasing pojazd na który się zdecydujemy nie jest naszą własnością.


Jesteśmy wyłącznie jego użytkownikami. Zapytacie: czy to w ogóle ma sens? Zdecydowanie tak. Leasing jest znakomitą ofertą ze względu na ograniczenie formalności do koniecznego minimum.

To zagadnienie okazało się dla Ciebie absorbujące? Zobacz także pokrewne wątki (http://www.waliduda.pl/) na ten opisywany wątek, które na pewno są równie wciągające.

Gdy zdecydujesz się na leasing będziesz potrzebował tylko dowodu osobistego oraz prawa jazdy. W przypadku dzierżawy droższych aut, firma leasingowa pewnie poprosi Cię o zaświadczenie o dochodach,piastowanym stanowisku oraz wyciąg z banku.Rodzaj wymaganej dokumentacji zależy od auta na jakie się zdecydujesz.


leasing
Source: www.wagi-elektroniczne.pl


Dla kogo jest przeznaczony leasing?


Panuje powszechne przekonanie, że leasing jest jedynie dla przedsiębiorców. To błędne stwierdzenie.


Z jakiego powodu? Ponieważ leasing jest doskonałą propozycją zarówno dla osób, które prowadzą swój biznes, jak i dla osób fizycznych. Jeśli masz wolny zawód i Twoje dochody nie są stałe leasing będzie dla Ciebie zdecydowanie bezpieczniejszą i bardziej dostępną opcją. Z jakiego powodu? Kiedy zdecydujesz się na leasing, Twa zdolność kredytowa nie będzie decydująca kwestią. Firmy leasingowe są znacznie mniej rygorystyczne niż instytucja bankowe. Musisz mieć świadomość, iż kiedy decydujesz się na kredyt, formalności powiązane z kupnem przedmiotu są znacznie bardziej skomplikowane. Jednym słowem: leasing jest prosty i znacznie mniej ryzykowny. Dodatkowo mówi się, że leasing jest w stosunku do kredytu bardziej opłacalny ze względu na korzyści podatkowe.
Samochód nowy czy używany?


Wielu przedsiębiorców niejednokrotnie decyduje się na zakup używanych pojazdów. Czy decydując się na leasing, też będą mieli taką opcję? Jak najbardziej! Musimy mieć świadomość, iż możemy dzierżawić zarówno auta nowe, a także używane. istnieje jednak jedno wymaganie: jeżeli pragniemy posiadać używany samochód i zdecydujemy się na leasing, nasze auto powinno mieć maksymalnie 11 lat. Wysokość leasingu w przypadku aut nowych, oraz używanych, jest taka sama, a więc obejmuje 80% całkowitej wartości pojazdu.


Czy leasing dotyczy wyłącznie samochodów?


Leasing nie jest związany wyłącznie z nabyciem samochodu. Możemy wydzierżawiać zarówno samochody, jak i rozmaitego rodzaju maszyny i urządzenia potrzebne do sprawnego rozwoju biznesu.


W zależności od gałęzi gospodarki, w której działamy jesteśmy w stanie leasingować sprzęt i oprogramowanie komputerowe, a zatem: komputery, notebooki,drukarki, kopiarki czy urządzenia wielofunkcyjne. Jeśli działamy w gastronomii jesteśmy w stanie leasingować różnego rodzaju sprzęt gastronomiczny, jak i meble niezbędne do wystroju lokalu. Leasing jest świetną opcją na tzw. "początek", kiedy stawiamy swe pierwsze kroki w biznesie i nie chcemy inwestować w zakup własnego sprzętu.

Tags: biznes, dokument, prawa, instytucja