Jeśli szukamy fajnego miejsca na wczasy, to należy jechać w Karkonosze


Każdy, kto uwielbia góry, wie, że znajdzie tam mnóstwo atrakcji zimą oraz latem. Jeżeli jedziemy dla przykładu w Karkonosze, będziemy zadowoleni.
morze
Author: J. Triepke
Source: http://www.flickr.com


Szklarska Poręba
Author: Instituto Cervantes de Tokio
Source: http://www.flickr.com


wakacje - zbliżenie
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Karkonoszach jest Szklarska Poręba. Jest to miasto, które prawami miejskimi cieszy się w sumie dość krótko, bo od 1959 roku. Jednak jego historia oraz sława wydają się być znacznie dłuższe. Miasto wydaje się być rozpoznawalne z powodu swych warunków klimatycznych już od XIX wieku. Są one zbliżone do tych, które znajdziemy w alpejskich miasteczkach wysokogórskich. Taki mikroklimat lubią ludzie sportu i ludzie, którzy mają problemy ze zdrowiem, dla przykładu odmę. Doktorzy często polecają urlop w tym kurorcie małym dzieciom, które mają problemy z płucami. Szklarska Poręba to też miejsce aktywnego urlopu o każdej porze roku.

Jeśli chcesz zgłębić dane na omawiany wątek, to odsyłam do serwisu w którym odnajdziesz mnóstwo fascynujących danych, które szczegółowo opisują zagadnienie.

Latem możemy odbywać długie rowerowe czy piesze wycieczki. Jest w okolicy wiele tras o różnym stopniu trudności, zatem nikt nie będzie się nudził. Miasto leży blisko czeskiej granicy, zatem można również wstąpić do naszego południowego sąsiada, aby pochodzić po górach po drugiej stronie. Zimą również czeka na gości w Szklarskiej Porębie mnóstwo atrakcji. Jest tu rzecz jasna duża liczba wyciągów narciarskich.
Funkcjonuje wiele szkółek narciarskich, gdzie profesjonaliści nauczą nasze dzieci szusować na śniegu. Będziemy w stanie oddać nasze szkraby w ich ręce bez jakiegokolwiek niepokoju. Dodatkowo, są tu też trasy do narciarstwa biegowego.

Tags: góry, miasto, klimat, rok