Kiedy jechać do Nepalu lub na Kubę?


Do Nepalu warto wyruszyć w szczególności na przełomie października a także listopada, gdy rozpoczyna się pora sucha i ustają opady letniego monsunu. W Nepalu zapoczątkowują się wówczas żniwa ryżu, a towarzyszy im barwna obrzędowość a także praktykowane od pokoleń obrządki.


Nepal pogoda (jaka jest pogoda w Neapolu): pora sucha zapewnia czyste powietrze, klarowne i gwarantujące świetną widoczność. Okoliczności pogodowe sprzyjają górskim eskapadom – nie ma już upałów, zaś mrozy jeszcze nie nastały.

Dochodzisz do wniosku, że warto by było powiększyć swoją wiedzę na wyjaśniany tutaj temat? Wejdź zatem na ten odnośnik oraz przeczytaj więcej na temat (http://www.coraltravel.pl/wakacje/Bu%C5%82garia).

temperatura obniża się znacznie w grudniu a także styczniu, jednakże śnieg pojawia się jedynie w wysokich partiach gór. Podróżnicy wyruszający wtedy w góry, powinni posiadać stosowne przygotowanie kondycyjne oraz ekwipunkowe. Z przyczyny pogodowych warunków na Thorung La może być nieczynny szlak krajoznawczy u podnóża Annapurny. W owych dwóch miesiącach wskazane jest zainwestować w kwaterę w droższym hotelu, ponieważ hotele proponujące niskie ceny częstokroć nie są grzane w wystarczającym stopniu. Sucha pora w Nepalu kończy się, w zależności od okoliczności pogodowych, w lutym czy dopiero w kwietniu. Temperatura powietrza rośnie sprzyjając równolegle podejmowaniu eskapad wysokogórskich.


koszyk
Author: Stelton
Source: Stelton
Kuba wycieczki. Szczyt sezonu na Kubie, zatem czas gdy jest najwięcej wędrowców, natomiast ceny idą w górę to sierpień a także większość pory suchej.


Maj a także kwiecień, a więc przełom pory suchej oraz deszczowej, to ogromnie polecany czas na oglądanie Kuby, bo opadów jest wówczas najmniej, temperatury nie będą jeszcze tak duże, zaś wilgotność powietrza stosunkowo niska.

Tags: temperatura, góry, raj