Kiedy jechać w góry?


Góry to głównie olśniewające krajobrazy, czyste powietrze, wspaniała przyroda i dzikie zwierzęta.


Te atrakcje zapewnione mamy właściwie o każdej porze roku. Ale kiedy najlepiej wyruszyć w góry tak aby w pełni skorzystać z ich wdzięków zależy od preferencji każdego trampa.


Kawalerka
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Wybierając porę roku na górską wyprawę trzeba najpierw zastanowić się czy wolimy długie piesze wędrówki jak też zdobywanie gigantycznych szczytów, czy też jazdę na nartach, lub desce snowboardowej. Jeżeli jesteśmy miłośnikami zimowego szaleństwa to oczywiście wyselekcjonujemy porę zimową. Jeżeli z kolei wolimy długie wędrówki i dalekie szlaki górskie wtenczas lepiej wyruszyć w lecie, w zimie bowiem niektóre trasy ze względów bezpieczeństwa zostają zamknięte. Należy również zastanowić się czy wolimy ciszę a także czy nie przeszkadza nam tłok. Jeśli wolimy w spokoju przemierzać szlaki górskie nie warto jechać w góry w miesiącach wakacyjnych, zatem w lipcu a także sierpniu, bowiem wtedy na trasach panuje największy tłok. W sezonie letnim przed wejściem na niektóre szczyty musimy nawet czekać w dużych kolejkach, dlatego osoby, jakie nie lubią ścisku powinny wybierać się w góry wiosną, czy jesienią.

Znajdziesz tutaj bez dwóch zdań szerokie opracowanie (www.naturalhotel.pl/) tego tematu, zatem trzeba je starannie przeczytać. Dowiesz się wtedy dużo ciekawych informacji.

Wtedy na trasach jest o wiele mniej podróżników i możemy w ciszy dumać nad pięknem natury.


Zaś wielbiciele zimowych sportów, jacy nie lubią tłumów powinni unikać okresu zimowych ferii dlatego że wówczas trasy zjazdowe pełne są jeżdżącej a także uczącej się jeździć młodzi, zaś do kolejki na szczyt trzeba odstać swoje.
Wielu turystów przybywa w góry ażeby spędzić Wielkanoc w górach i w trakcie tzw. długich weekendów, miejsca noclegowe na te dni nie dosyć, iż są dużo droższe to jeszcze miejsce zarezerwować musimy nawet na kilka miesięcy przedtem. Jeśli zaś chodzi o same walory gór to te zachwycają o każdej porze roku.

Tags: zwierzęta, młodzież, szlak, okres, natury