Kiedy sprawdzenie bezpieczeństwa informatycznego jest koniecznym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy?


W obecnych czasach każdy powinien mieć świadomość, że ogromnym zagrożeniem może być nie tylko fizyczne natarcie, ale także atak informatyczny. Przestępców nie interesują wyłącznie dobra materialne, ale zaczęli dostrzegać też korzyści, które mogą zyskać dzięki łamaniu zabezpieczeń komputerowych w różnych firmach lub też kradnąc dane, które ze względu na swoją wagę i niską osiągalność mogą być bardzo wartościowe. Można łatwo wyobrazić sobie, jak poważne szkody wyrządza obecnie wszelkiego typu szpiegostwo przemysłowe, kiedy przestępca kopiuje pomysły i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Ważnym pytaniem jest zatem kwestia bezpieczeństwa firm i tego, jak mogą się one zabezpieczać przed kradzieżą danych?

Praca na komputerze
Author: Stephan Ridgway
Source: http://www.flickr.com
Każda duża firma funkcjonuje w oparciu o kadrę pracowników i system informatyczny. Zagrożeniem objęte są e-sklepy, które mogą paść ofiarą ataku zdalnego, jak też duże firmy, które z uwagi na obszerne działy i dużo pracowników łatwo mogą być zaatakowane bezpośrednio. Jedną z powszechnych metod, które dają możliwość poznać ludziom spoza przedsiębiorstwa przeróżne wiadomości odnośnie firmy, jest zwykły atak socjotechniczny, w którym nieświadoma niczego ofiara sama wyjawia poufne dane.

Bardzo często tak banalne metody ataku dają świetne rezultaty – przestępcy wcale nie muszą łamać zabezpieczeń komputerowych, aby uzyskać ważne informacje. Jeżeli mamy wrażenie, iż nasza firma nie jest odpowiednio chroniona, możemy zastanowić się nad tym, czy audyt bezpieczeństwa informatycznego nie byłby dla nas dobrym rozwiązaniem: zobacz tutaj!.

Praca z komputerem
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Na rynku znajduje się już wiele firm, które proponują takie usługi, możemy mieć więc pewność, że ceny będą coraz bardziej przystępne. Do zwykle wybieranych usług należy kontrola bezpieczeństwa informatycznego oraz czynnika ludzkiego.

Nie bój się, nasze linki są niezwykle interesujące oraz, co najbardziej istotne, są zawsze aktualne i użyteczne. Jeżeli szukasz jakichś danych, to na nasze strony.

br>
Masz trochę wolnego czasu i chcesz poszerzyć wiedzę z powyższego działu? W takim razie najedź na łącze i tam ciesz się szczegółowymi wiadomościami.

Pierwsza z nich skupia się na właściwym działaniu zaplecza komputerowego, druga zajmuje się głównie szkoleniem zespołu w zakresie skutecznego rozpoznawania metod manipulacyjnych.

Warto pamiętać, że bezpieczeństwo firmy to nie tylko zabezpieczenie mienia bądź ochrona fizyczna – aktualnie większe straty może spowodować atak informatyczny, w trakcie którego można stracić nie tylko pieniądze, ale również poufne dane.

Tags: system informatyczny, atak informatyczny, szpiegostwo przemysłowe, bezpieczeństwo firmy