Kilka słów na temat NLP


Pomimo, iż niemal każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta czy ekspert w dziale marketingu słyszał o programowaniu neurolingwistycznym to nadal pozostaje ono dyscypliną elitarną. Dlaczego? Gdyż słysząc takie opinie jak: "To są czary mary" niewiele osób spośród nich poświęciło swój czas i pieniądze, aby bliżej poznać techniki NLP. Jednak czyż nie jest tak, że przed wydaniem opinii należałoby, najpierw zgłębić zagadnienie? Szczególnie, jeśli może być na prawdę pomocne.
zadowoleni doradcy
Author: tec_estromberg
Source: http://www.flickr.com
NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) () to zbiór technik komunikacji nastawionych na budowanie i przekształcanie wzorców perepcji i myślenia u ludzi. Techniki te mogą być wykorzystywane zarówno w psychologii i psychiatrii jak również, w marketingu oraz polityce. Nazwa ta została wymyślona przez Johna Grindera i Richarda Bandlera, aby uwidocznić postulowane zależności pomiędzy procesami neurologicznymi ('neuro'), językiem ('lingwistyczne') i wzorcami zachowań, którymi ludzie się kierują ('programowanie').

- W psychiatrii proponowane przez NLP podejście do pracy z umysłem pacjenta pomogło uchronić wielu ludzi przed "skazaniem" na szpital psychiatryczny i całym życiem na lekach, dając im szansę poprawnego funkcjonowania.

- W psychoterapii, metoddy NLP pozwoliły zastąpić nieefektywne rozmowy o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania techniką, dzięki której osoby cierpiące na fobie absolutnie się jej pozbywają.

- Sposoby tworzenia kontaktu i "kotwiczenia" w rozmowie biznesowej zamieniły tysiące "opornych" klientów w lojalnych klientów.- W wyczynowym sporcie, trenerzy, którzy odkryli, że umysł (zobacz również psychoterapia kraków) sportowca ma wpływ na wyniki otrzymywane przez jego ciało, odnoszą największe sukcesy.

Najodpowiedniejszym miejscem, żeby znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie NLP lub NLP Kraków i po chwili znajdziemy linki do wielu stron z informacjami na ten temat.

Tags: pieniądze, klient, umysł, programowanie, marketing