Kim jest komornik sądowy, jakie wykonuje obowiązki i kto zdoła nim być?


Wizyta komornika na pewno wielu osobom nie kojarzy się zbyt dobrze. I nie ma się co dziwić, bo komornik sądowy jest osobą, która zajmuje się rozstrzyganiem roszczeń cywilnych połączonych z przymusem egzekucyjnym. Komornik trudni się więc egzekwowaniem opłat od rozmaitych dłużników.


Rzecz jasna zawód komornika jest nadzwyczaj odpowiedzialny, albowiem komornik też podlega pewnym zasadom oraz regulacjom. Przykładowo po odebraniu należności od dłużnika komornik ma obowiązek przekazać je podczas czterech dni osobie, jaka jest do owej należności uprawniona. Jeżeli tego nie uczyni wówczas musi uregulować odsetki za zwłokę.

Naturalnie komornik pełni także niemało innych ważnych zadań, o których zdołasz przeczytać przykładowo w Internecie po wprowadzeniu do wyszukiwarki hasła komornik Nowogard licytacje. M.in. realizuje on dodatkowo spis inwentarza, co więcej na rozkaz prokuratora bądź też sądu wykonuje protokół stanu faktycznego przed wydaniem orzeczenia albo również przed zainicjowaniem procesu w sądzie.

Kalkulator, dokumenty i okulary
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
A kto zdoła wykonywać pracę w zawodzie komornika? Jako komornik (komornikolesno.pl/) Goleniów zdołają wykonywać pracę osoby, jakie zakończyły 26 lat, mają obywatelstwo polskie, mają wspaniałą opinie, co więcej osoby takie nie mogą być podejrzane lub także karane za jakieś przewinienie. Komornikiem może zostać również ktoś, kto ukończył aplikację komorniczą oraz zdał właściwy egzamin, ponieważ do pracy komornika konieczne jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia. Dodatkowo osoba, która chce wykonywać pracę na stanowisku komornika musi także przez co najmniej 2 lata wykonywać pracę jako asesor komorniczy. Dodatkowo osoba taka musi charakteryzować się właściwym stanem zdrowia, który nie będziesz przeszkadzał jej w wykonywaniu swoich obowiązków profesjonalnych. Rzecz jasna to tylko kilka regulacji dotyczących fachu komornika, powinno się jednak dokładnie zaznajomić się z pozostałymi warunkami, które musi spełniać osoba, która pragnie pracować w roli komornika sądowego.

Tags: praca, zawody, komornik