Kitesurfing - pasjonujący i popularny sport wodny


Kitesurfing, znany także jako kiteboarding, to niezmiernie atrakcyjny sport wodny, który dostarcza mnogość emocji. Coraz więcej ludzi, lubiących sporty wodne, zaczyna praktykować kitesurfing.


Sport ten można praktykować na wielu wodach, zarówno słodkowodnych jak też morskich, na przykład na wybrzeżu Bałtyku. Kitesurfing to sport, który jest nieco podobny do windsurfingu, chociaż w sporcie tym całkiem inaczej prowadzi się deskę.

Jeżeli poszukujesz interesujących informacji na omawiany temat, odwiedź sprzedaż mieszkań gdańsk nas, a z pewnością przeczytasz interesujące fakty.

W kitesurfingu deskę prowadzimy na krawędzi, a w windsurfingu jest ona prowadzona na płasko. W kitesurfingu nie stosuje się również klasycznego żagla, ale latawca, jaki utrzymuje kitesurfera w całkiem znacznej odległości, przypiętego na specjalnej uprzęży.

kitesurfing
Author: Alberto Otero García
Source: http://www.flickr.com
Żeby praktykować kitesurfing bezsprzecznie trzeba mieć odpowiedni, stosowny sprzęt przeznaczony naturalnie do tego sportu. Wybierajmy markowy oraz oryginalny sprzęt, jaki będzie znamionować się wytrzymałością i trwałością. Możemy wyróżnić parę typów desek do kitesurfingu, wobec tego pożądane byłoby zapoznać się z ich rodzajami i znaleźć odpowiednią dla siebie. Do najpopularniejszych należy Twin-Tip oraz Directional. Również latawce dostępne są w kilku różnorodnych wariantach, w sklepach znajdziemy latawce Bow, LEI, Delta, Digma, i także latawce komorowe. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją historię z kitesurfingiem, to bezsprzecznie winniśmy zapisać się na dobry kurs, na jakim zdobędziemy zarówno wiedzę teoretyczną oraz pożyteczną.


Wskazane jest wybrać się także na kitesurfing wyjazdy, które zwracane są też do ludzi początkujących. Na takich wyjazdach, jak ten, z pewnością znacznie lepiej się podszkolimy, ponadto będziemy mieli okazję zapoznać mnóstwo atrakcyjnych, nowych jednostek. Wyjazdy kitesurfingowe odbywają się w różnorodnych częściach Polski i za granicą, wskutek tego równocześnie będziemy mogli zwiedzić i zaznajomić ciekawe miejsca. Takie wyjazdy są więc nie tylko nauką, lecz też fenomenalną przygodą i możnością na wyborne, aktywne spędzenie wolnego czasu.

Tags: polska, kurs, sprzęt, windsurfing