Krótki przegląd najpopularniejszych kredytów i pożyczek udzielanych przez banki


Instytucje finansowe oraz banki proponują ogromną różnorodność najróżniejszych pożyczek i kredytów. Największą popularnością się cieszą tradycyjne pożyczki gotówkowe, bez żadnego zabezpieczenia, i ich też jest tak naprawdę najwięcej w ofercie. Gotówkowe pożyczki można zawierać na różne okresy czasu, od paru miesięcy do nawet kilku lat. Są banki, które dają możliwość pożyczenia pieniędzy nawet na 7 lat, lecz największa liczba klientów wybiera okres do maksymalnie dwóch lat.

Jeśli chodzić będzie o kwoty możliwe do pożyczenia, to ich wielkość uzależniona jest od czasu spłaty i zdolności kredytowej, jednak w niewielu przypadkach można będzie otrzymać więcej niż kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wadą pożyczek gotówkowych są dość wysokie koszty obsługi, to znaczy prowizji i odsetek.

Niestety jeżeli bank nie posiada żadnego zabezpieczenia dla kredytów, to ponosi większe ryzyko, a to będzie miało przełożenie na wysokość opłat. Oczywiście i pośród tego typu produktów znaleźć można interesujące propozycje, na przykład pożyczki oddłużeniowe najczęściej mają dość rozsądne oprocentowanie.

Lecz zdecydowanie najkorzystniej będą pod tym względem wyglądać różnego rodzaju kredyty i pożyczki pod hipotekę jakiejś nieruchomości. Po pierwsze przy nich możliwy będzie znacznie dłuższy czas kredytowania, sięgający nawet dwudziestu pięciu lat. Również możliwe do uzyskania kwoty są znacznie wyższe, w wielu bankach może to nawet być sześćdziesiąt procent całkowitej wartości lokalu.

Będzie to wynikać z tego, że w przypadku takich produktów finansowych zabezpieczeniem pożyczki pod zastaw mieszkania będzie wpis do hipoteki. To znaczy po udzieleniu kredytu bank staje się współwłaścicielem mieszkania i jeżeli się okaże, że kredytobiorca przestanie spłacać swoje zobowiązania, to mieszkanie może zostać zajęte i sprzedane.

Przez takie zabezpieczenie dużo korzystniejsze są również warunki udzielania takich kredytów i pożyczek.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej materiałów na opisywany wątek, to użyj linku, na której odnajdziesz pokrewne treści - śmiało kliknij tu!

Jednak jest przy tym wszystkim jedna niedogodność, a mianowicie dużo bardziej skomplikowane procedury składania wniosków, wiążące się na przykład z obowiązkiem dostarczenia dokumentów o lokalu.

Tags: banki, Oprocentowanie, koszty, instytucje finansowe