Lato w szkółce jeździeckiej- niezapomniane wakacje a także wspaniała terapia dla osób niepełnosprawnych


W czasie dzieciństwa wielu z nas marzyło o tym, aby się jazdy konnej. W obecnych czasach powstaje coraz więcej miejsc, gdzie odbywają się lekcje jeździectwa jak również hipoterapia. Dzięki obcowaniu ze zwierzętami możemy wiele się nauczyć, a konie mogą pomagać chorym wyzdrowieć.

Stadnina koni
Author: Patrick Strandberg
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nasza pociecha ma trudności z poruszaniem się lub postawa jest niepoprawna, specjalista może zalecić zajęcia w szkółce jeździeckiej. Obcowanie ze zwierzętami, pielęgnacja ich może być dla dziecka niezapomnianym przeżyciem. Nierzadko podczas wakacji organizuje się kolonie tudzież turnusy dla osób Z niepełnosprawnością ruchową, które obejmują właśnie jazdę konną.

Jeżeli opisywana tematyka Cię interesuje, to możesz uzyskać pokrewne informacje na przedstawiane zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www tomografia zęba białystok.

Dzisiaj niemal każda szkółka jeździecka ma w swojej ofercie hipoterapię dla osób niepełnosprawnych - Patataj - szkoła jazdy konnej. Również jeśli mamy wady postawy, jazda konna może pomóc w zmniejszeniu ich. Jeżdżąc konno musimy utrzymać odpowiednią postawę jak również wzmacniamy mięśnie kręgosłupa jak również miednicy. Jeżeli lekarz zaleci tego typu zajęcia, nie należy się zastanawiać- przynoszą one same korzyści oraz zadowalające efekty zdrowotne. Szczególnie we wakacje, gdy pogoda jest piękna, warto decydować się na tego typu zajęcia.Hipoterapia musi odbywać się za zgodą lekarza jak również w odpowiednio przystosowanym ośrodku, który ma w swojej ofercie tego rodzaju zajęcia na przykład w okresie wakacyjnym - polecana strona www. Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, podczas poruszania się na zwierzęciu bardzo dobrze rozgrzewają mięśnie. Dzięki temu pacjenci po pewnym czasie mogą nabyć odpowiednie nawyki mięśniowe, co znacznie ułatwi im późniejsze poruszanie się samemu. Zajęcia z końmi pobudzają także zmysły- chory może głaskać zwierzę tudzież zaprzyjaźnić się z nim. Hipoterapia sprawi przyjemność- zwierzęta te mogą być więc doskonałymi terapeutami. Można również wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia w trakcie jazdy- wsiadanie bądź leżenie na grzbiecie może z powodzeniem zastąpić mnóstwo ćwiczeń rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych ruchowo.

Konie to niezwykle przyjazne zwierzęta, które mogą pomóc chorym w odzyskiwaniu zdrowia. Zajęcia w szkółce jeździeckiej będą doskonałe zarówno dla dzieci zdrowych jak i dla tych, które mają problemy z poruszaniem się, warto więc korzystać z ofert ośrodków jeździeckich.

Tags: jazda konna, konie, jeździectwo, Rehabilitacja, szkółka