Leśna wyprawa surwiwalowa – jak skompletować wystarczający ekwipunek?


Silni mężczyźni bardzo lubią sprawdzać się w męskich sportach lub w udawanej walce o przetrwanie. Niektórzy mężczyźni wybierają wymagające skupienia, wprawnego oka i celności strzelanie, inni sprawdzający kondycję paintball, a jeszcze inni wymagające i sprawności, i wysiłku umysłowego wyprawy survivalowe.

survival
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Żeby wyruszyć w teren koniecznie trzeba prędzej złożyć pełny ekwipunek. Osoby mające częsty kontakt z surwiwalem sądzą, że wcale nie trzeba wiele, by zacząć i że znaczącą większość niezbędnych rzeczy mamy we własnym domu, ale kiedy wymieni się wszelkie użyteczne rzeczy, okazuje się, że nie jest to takie proste. Jednymi z najpopularniejszych akcesoriów używanych przez surwiwalowców podczas ich wypraw są noże. Są one przydatne w wielu sytuacjach, dlatego muszą mieć naprawdę dobre ostrze i sprawdzać się w różnych typach zadań. Podobno najczęściej na świecie wybieranym nożem jest model firmy Cold Steel CRK. Ma prostą konstrukcję, materiał, z którego jest wykonany, jest wytrzymały i ma atrakcyjną, adekwatną do wartości cenę. Ten nóż dedykowany jest - na co wskazuje już nazwa - do zadań surwiwalowo - ratowniczych. Może być wykorzystywany także jako nóż myśliwski lub przyrząd do pracy potrzebny na każdym biwaku. Nóż ten został wykonany z nierdzewnej stali, wygodnej w ostrzeniu i całkiem nieźle trzymającej ostrość. Jego podstawową zaletą jest nierdzewność. Dzięki temu może on być używany w wilgotnych warunkach. Rękojeść jest bardzo stabilna, a co za tym idzie - nóż trzyma się pewnie i bezpiecznie nawet w mokrej albo ubrudzonej ręce. Nóż Cold Steel CRK jest też wygodny w noszeniu. Kupimy go tylko w dobrych, stacjonarnych sklepach z militariami, ale online z pewnością będzie dostępny - sklep Rasowy surwiwalowiec nie może obejść się też bez zapałek albo zapalniczki, dobrych (wodoodpornych, sprawdzonych i stabilnych) butów, spodni i kurtki przeciwdeszczowej albo peleryny. Oczywiście w terenie przyda się również mapa, apteczka (koniecznie z zapasem bandaży i plastrów, środka odkażającego rany i aspiryny) i produkty spożywcze. Wszystkie konieczne przedmioty warto wrzucić do plecaka, który ma ukryty, nieprzemakalny ochraniacz.Jednakże mimo wszystko w wyprawie o przetrwanie kluczowe jest to, aby ruszać głową przy każdym działaniu i podejmować racjonalne decyzje dostosowując się do zaistniałych sytuacji. Im więcej nowych sytuacji spotka nas na wyprawie, tym więcej doświadczeń wyniesiemy.

Popatrz - stworzyliśmy wyjątkowo dla Ciebie nowe hiperłącze do witryny. Tam wyszukasz wiele rzetelnych informacji na zaprezentowany tu temat.

Każda kolejna z pewnością będzie lepsza, dłuższa i bardziej wyczynowa.

Tags: buty, nóż, ekwipunek, ochraniacz, surwiwal