Loterie oraz konkursy a dane osobowe


Organizując konkurs albo loterię powinno się pamiętać o zapewnieniu bezpieczeństwa danych osobowych uczestników.


Zgromadzone w czasie loterii informacje z reguły wykorzystywane są do utworzenia bazy marketingowej i taką bazę powinno się wtenczas zgłosić do GIODO.
prawnik
Author: Michael Vadon
Source: http://www.flickr.com


Rejestracja bazy w GIODO nie będzie trudna. Uprzednio warto dopełnić jednakże paru wymogów na etapie przygotowywania konkursu czy loterii.


Zbieraj legalnie.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie (https://www.miejscakonferencyjne.pl/) to często najlepsze źródło danych? Tak jest i w tym wypadku - kiedy wejdziesz na ten odnośnik, przeczytasz podobne użyteczne treści.

Warto postawić cel (pozakonkursowy) jakiemu będą miały służyć uzyskane dane. Przyjmując, iż informacje będą spożytkowane w zamysłach marketingowych, powinno się sięgnąć po dwie przesłanki prawne: zgodę na analizowanie danych osobowych a także zapis, jaki mówi, że analizowanie informacji jest dopuszczalne. Informuj. Organizator loterii lub konkursu posiada obowiązek powiadomienia uczestnika o celu, dla jakiego uzyskuje jego dane. Do tego winien poinformować go o prawie dostępu do danych jak też możliwości ich modyfikacji. Pospołu z inną jednostką. W przypadku korzystania z pomocy osób zewnętrznych przy organizacji loterii czy konkursu, nieodzowne jest zawarcie umowy powierzenia przetwarzania informacji. Określi ona cel powierzenia, jego zakres oraz będzie elementem zobowiązującym firmę trzecią do zabezpieczenia pozyskanych informacji.

Nie czekaj, tylko jeżeli chcesz zgłębić ten temat, obejrzyj więcej tutaj (https://www.liberty.olawa.pl/category/produkty-dla-ciebie/) a zapewne uzyskasz świeże wiadomości na przedstawiany wątek.

Wniosek do GIODO. Po uskutecznieniu powyższych wymogów, możemy przystąpić do ostatniej fazy – rejestracji zbioru do GIODO.
Najpierw trzeba zameldować zbiór do GIODO, dopiero w dalszym ciągu możemy zacząć przetwarzanie informacji. Podsumowując, organizacja loterii nie jest kwestią zbyt skomplikowaną.

Tags: moc, firm, możliwości