Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk. Miej na uwadze, że jest tu do zwiedzenia nie tylko Wrocław, są inne piękne miejsca


Jedną z tych lokalizacji, jakiej warto poświecić trochę więcej uwagi podczas wycieczki po województwie dolnośląskim, jest Brzeg Dolny. Jedną z najważniejszych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma a także pałac, jaki też przypomina o tym ważnym rodzie. Zwiedzanie tych miejsc to zajmująca lekcja historii dla tych, dla których Dolny Śląsk to przede wszystkim cudowna przeszłość. Pałac, jako wspaniała rezydencja z drugiej połowy osiemnastego wieku, z całą pewnością zasługuje na uwagę. Za sprawą renowacji fasady pałacowe prezentują się rewelacyjnie, a turyści mogą w czasie swej wycieczki ujrzeć jedną z bardziej interesujących rezydencji w tej części naszego kraju.

Korytarz hotelowy
Author: Torsten Maue
Source: http://www.flickr.com
Brzeg Dolny może się jednak pochwalić i innymi ciekawymi miejscami. Dolny Śląsk miał bardzo istotną rolę w gospodarce w czasie wojny, tak więc dla wielu turystów obowiązkowym punktem w programie wycieczki w obszarze Brzegu Dolnego jest wizyta na obszarze dawnej fabryki chemicznej Anorgana.

Czy taka tematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę kurtki sportowe, która dotyczy omawianej kwestii, więc niewątpliwie też Cię zainteresuje.

Jej zabudowania powstały w okresie 1941-1942 w rejonie Brzegu Dolnego i stanowiły część wielkiego koncernu IG Farben. W rejonie Brzegu, w wielkim ukryciu, tworzony był gaz bojowy.Oczywiście, że zakłady te stały się miejscem „pracy” dla dużej liczny więźniów obozów koncentracyjnych, a w samym Brzegu powstała filia obozu Gross-Rosen. Zaraz po wojnie zdewastowany zakład został przemieniony w Zakłady Chemiczne Rokita, jakich specjalnością okazała się produkcja środków chemicznych przeznaczonych dla wojska. Przed zakładami wykonana została pamiątkowa tablica, dzięki jakiej zachowana została pamięć o tych, którzy zginęli w czasie „pracy” w zakładach w okresie II wojny światowej.
Brzeg Dolny to wspaniałe miasto na krótki urlop, jak i na bardziej długi pobyt. Choć miasto nie jest zbytnio duże, to bez trudu odnajdziemy tam nocleg. Noclegi w Brzegu Dolnym są dość różnorodne, tak więc nie ma kłopotu z wyszukaniem warunków, jakie nam pasują. Jeśli poszukujemy bardziej drogiego hotelu i korzystniejszych warunków pobytu ze wszystkimi dodatkami, to z pewnością odnajdziemy takie miejsce. Tym bardziej bez trudu zarezerwujemy hotelik czy pensjonat o przeciętnym standardzie. Warto jednakowoż wcześniej postarać się o takie miejsce w hotelu czy pensjonacie, szczególnie w czasie wakacji, gdyż możemy mieć kłopot z wynajmem (promocyjne ceny!).

Tags: hotel, wakacje, Muzeum, fabryka, wojsko